Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Prvé študentské rádio na FM vlnách: štart chystá do troch mesiacov

21.11.2019, 15:47 | pol | © 2019 News and Media Holding

Od stredy má na Slovensku licenciu na vysielanie v FM priestore študentské Rádio Aetter. Je prvým projektom z akademického prostredia, ktorý nebude vysielať len na internete, ale plnohodnotne v rozhlasovom éteri.

  • Tlačiť
  • 0

Licenčná rada pre študentský projekt schválila pridelenie licencie. V jesennom výberom konaní získalo Rádio Aetter frekvenciu 107,2 MHz Trnava.

Podľa zákona má každý rozhlasový vysielateľ ročnú lehotu na spustenie vysielania. Podľa programového riaditeľa rádia Miroslava Kapca z Fakulty masmediálnej komunikácie UCM v Trnave by však na FM vlnách mali začať vysielať skôr – do konca februára 2020.

Fungovali ako internetové rádio

Rádio Aetter dosiaľ fungovalo v online – univerzitný projekt, v ktorom sa študenti učia rozhlasovým profesiám, funguje od roku 2011. Začínali formou prednahratých vysielaní, neskôr prešli na živé a v roku 2015 spustili prúdové vysielanie ako bežné rozhlasové stanice.

Neprehliadnite

„Kvôli prechodu z čisto onlinového vysielania na terestriálne upravíme vysielaciu štruktúru. Napriek tomu, chceme zostať aj študentským rádiom. Moderované ‚živé‘ vysielanie sa rozšíri na celý týždeň a zmenia sa jeho jednotlivé časy. Začínať sa bude ráno o ôsmej. Ranné prúdové vysielanie sa bude končiť spravodajským blokom a Aetter servisom o 12:00,“ uviedol M. Kapec.

Popoludňajšie vysielanie bude trvať od 15. do 18. hodiny, takisto bude každú hodinu dopĺňané spravodajským blokom.

Večerný program 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Rádio Aetter

Diskusia (0 reakcií)