Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Rádio Okey zaniklo, odštartovala Europa 2. Vypočujte si prvé sekundy vysielania (aktualizácia)

12.12.2009, 12:10 | Ivan Krasko | © 2009 News and Media Holding

Dnes o 12:12 nastala "hudobná revolúcia". Slovenská rozhlasová šestka zanikla a prišlo nové rádio Europa 2. Ako prvá spíkerka sa predstavila Barbora Rakovská.

  • Tlačiť
  • 45

Tagy

Europa 2

europa2-logo

Dnes o 12:12 prestalo existovať Rádio Okey. Zmenilo názov na Europa 2. Definitívne sa teda potvrdilo, že slogan "čaká ťa hudobná revolúcia. Maxximum Tvojej muziky príde za tebou…" znamenal práve prerod na Europu 2.

Poslednou skladbou vo vysielaní Okey bola The Final Countdown od skupiny Europe. Pred 12:12 začal znieť v éteri tlkot srdca, po ktorom nasledovala pieseň Beautiful Day od U2 a až následne sa definitívne objavila značka Europa 2. "Veľká chvíľa je tu. Dvanásť hodín, dvanásť minút aj dvanásť sekúnd – počúvate rádio Europa 2. Už aj na Slovensku," povedal ženský hlas s miernym oneskorením asi o štvrť na jednu.

Vysielanie na frekvenciách Rádia Okey o 12:12

Prvá zmienka o Europe 2 okolo 12:15

Prvý moderátorský vstup okolo 12:20

Vo vysielaní slovenskej Europy 2 sa ako prvá spíkerka predstavila bývalá markizácka rosnička a moderátorka šou Slovensko má talent Barbora Rakovská, ktorej asistoval kolega z českej Evropy 2 Leoš Mareš. Ako hostia prišli Libor Bouček, tiež moderujúci na Evrope 2, a porotkyne Česko Slovenskej SuperStar Marta Jandová a Dara Rolins. Hneď v prvom vstupe Mareš naznačil, že hudobné zameranie bude iné ako na Okey – potvrdiť to mala následne pustená pieseň Sexy Bitch (David Guetta feat. Akon).

V minúte štartu bola novinárom odoslaná aj prvá tlačová správa. "Europa 2 má ambíciu presadiť sa na slovenskom rozhlasovom trhu tak, ako sa jej to doposial podarilo všade, kde pôsobí," uvádza v nej riaditeľ českej Evropy 2 Petr Vladyka.

Funkčný je už aj web europa2.sk. Ako moderátorov uvádza mená Dominika Dadíková, Soňa Valášiková, Oliver Hain, Marek Varmus alias Marco a Barbora Rakovská. Vysielacia štruktúra počas pracovných dní je rozdelená na niekoľko častí: nemoderované vysielanie Maxximum muziky bude od 20. hodiny do 6. rána. Potom prídu na rad štvorhodinové moderované bloky Ranná show, AfterpartyMaxximum muziky a Vyber si na maXXimum.

Pred štartom vysielania Europy 2 rotovala na Okey upútavka sľubujúca hudobnú revolúciu.

Vedenie stanice do poslednej chvíle nekomentovalo, či chce naozaj spustiť Europu 2. Existovalo však niekoľko indícií, navyše v éteri českej sestry Evropa 2 sa prezident Lagardère Active ČR Michel Fleischmann preriekol a novinku vyzradil.

Včera začala doména www.europa2.sk presmerúvať na Okey.sk, čoskoro sa to zrušilo a presmerovávalo na www.evropa2.cz. Vedenie Okey navyše zvolalo tlačovú konferenciu, uskutoční sa v pondelok 14. decembra "pri príležitosti predstavenia nového produktu na slovenskom rozhlasovom trhu". Viac informácií o aktivitách pred štartom.

Rádio Okey sa od piatka 6. decembra začalo meniť. Všetko nasvedčovalo na slovenskú mutáciu českej stanice Evropa 2 s mierne pozmeneným názvom Europa 2. S poslucháčmi sa postupne rozlúčili všetci moderátori vrátane spravodajcov. Už po ôsmich mesiacoch skončila aj doposiaľ marketingovo podporovaná ranná šou s niekdajším moderátorom Fun Radia Slavom Jurkom. Podľa informácií webu Radia.sk dostal celý vysielací tím na poslednú chvíľu výpovede. Deň nato začal web Rádia Okey prekrývať veľký banner s nápisom "12.12. 12:12 Čaká ťa hudobná revolúcia. Viac informácií o indíciách nasvedčujúcich o zmene na Európu 2.

Posledné skladby v histórii Rádia Okey

Depeche Mode: Enjoy the Silence
Roxette: The Look
Europe: The Final Countdown

Prvé skladby v histórii rádia Europa 2

U2: Beautiful Day
Black Eyed Peas: Meet Me Halfway
David Guetta feat. Akon: Sexy Bitch

Mediálne.sk prinesie viac informácii po pondelkovej tlačovej konferencii.

  • Tlačiť
  • 45

Tagy Europa 2