Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pridelenie lukratívnej žilinskej frekvencie zablokoval súd

15.05.2012, 17:00 | Lukáš Kočišek | © 2012 News and Media Holding

V Čadci vznikne lokálne Rádio Plus FM, pokrytie si vylepšia aj Dobré Rádio a Rádio Hey!

  • Tlačiť
  • 0

rada_vysielanie_retransmisiu_licencna_rvr_logo.gif

Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) dnes nerozhodla o pridelení lukratívnej 20-kilowattovej frekvencie 94,5 MHz Žilina, ktorá ostala voľná po Rádiu Zet. Záujem o ňu malo až šesť uchádzačov.

"Konanie musela prerušiť, pretože spoločnosť RM Progres, ktorá na tejto frekvencii do februára 2012 prevádzkovala Rádio Zet, na Najvyššom súde napadla rozhodnutie Rady o odňatí jej licencie," zdôvodnil regulačný orgán v tlačovej správe. "Rada bude vo výberovom konaní pokračovať až po právoplatnom rozhodnutí Najvyššieho súdu," dodal.

Výkonným kmitočtom si chceli vylepšiť pokrytie rádiá Europa 2, Best FM, Jemné Melódie, Hey! a Rock. S novým regionálnym projektom Rádio Sever sa predstavila iba spoločnosť Asistent Consulting Company so sídlom priamo v Žiline.

Rada ďalej pridelila aj všetky tri individuálne skoordinované nízkovýkonné frekvencie, ktoré mali vo výberovom konaní vždy iba jediného uchádzača.

Prostredníctvom kmitočtu 97,7 MHz v Košiciach si pokrytie vylepší prešovské Dobré Rádio, do Čadce expanduje Rádio Hey! (98,1 MHz) a na ďalšej frekvencii 107,5 MHz tu svoj lokálny projekt s názvom Plus FM rozbehne bratislavská eseročka Loud. Vlastní ju podnikateľ Marian Šujanský z Považskej Bystrice.

Včerajšieho ústneho pojednávania sa Šujanský zúčastnil s Vlastimilom Bačom, ktorý v minulosti pôsobil v rádiách Rebeca či Naj. Ešte pred mesiacom sa Loud volal Lambda Shelf Company, ktorej spolumajiteľmi a konateľmi boli Jozef Mészáros a Štefan Haulík.

"Chceme byť malé lokálne rádio," povedal v pondelok Bača, ktorý na spoluprácu oslovil moderátorov zo zaniknutého Rádia Zet či svojich niekdajších kolegov z minulých pôsobísk. "Bude to chcieť veľa roboty s málo peniazmi," dodal. Stanicu by chceli sprevádzkovať do Vianoc. Má byť nielen o hudbe, ale aj o hlasoch, jej vysielač bude prevádzkovať Expresnet.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)