Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Počúvanosť rádií: Hore bez zmien, Anténa Rock sa vymenila s Rádiom_FM

18.08.2017, 13:12 | Martin Poláš | © 2017 News and Media Holding

Počúvanosť slovenských rozhlasových staníc je naďalej podľa prieskumu MML-TGI agentúry Median stabilná. Na čele poradia sa dlhodobo drží Rádio Expres, v prvej desiatke si miesta oproti predošlým spojeným vlnám vymenili len Rádio Anténa Rock a Rádio_FM.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

V prieskume za 1. a 2. vlnu aktuálneho roka zbieral Median dáta v období od 9. januára do 25. júna. Aj tentoraz z nich vyšla ako najpočúvanejšia stanica Rádio Expres, ktorý dosiahol rovnakú počúvanosť ako v predošlom meraní19,2 percenta, čo znamená, že ho denne počúvalo 858-tisíc ľudí vo veku od 14 do 79 rokov. Medziročne Expres klesol o dve desatiny percentuálneho bodu.

Dvojkou trhu je stále verejnoprávne Rádio Slovensko, ktoré v aktuálnom prieskume dosiahlo počúvanosť 16,9 percenta, čo znamenalo štvrtý pokles v rade a najnižšiu hodnotu od začiatku roku 2014. Stanicu denne počúvalo 757-tisíc ľudí, oproti predošlým spojeným vlnám menej o 0,3 percentuálneho bodu, medziročne o 0,9.

Fun rádio evidovalo v prvom polroku počúvanosť 11,1 percenta, čo zodpovedalo 496-tisíc poslucháčom. Rovnaký výsledok dosiahla stanica pred rokom, oproti predošlému meraniu klesla nepatrne o desatinu bodu.

Jemné po celoročnom poklese tentoraz naopak mierne rástli – takisto o kozmetickú desatinu percentuálneho bodu na počúvanosť 7,3 percenta. Stanicu tak denne ladilo 326-tisíc ľudí. Medziročne je to pokles o 0,4 percentuálneho bodu.

Rovnaký výsledok ako v predošlých spojených vlnách prieskumu zaznamenala Europa 2, ktorú podľa Medianu počúvalo denne 311-tisíc ľudí. Počúvanosť teda dosiahla 7 percent, medziročne o tri desatiny bodu menej.

V ďalšom poradí si oproti predchádzajúcim výsledkom čísla zlepšilo Rádio Anténa Rock, ktoré stúplo medzi spojenými vlnami aj medziročne o dve desatiny bodu na počúvanosť 2,7 percenta (121-tisíc poslucháčov). V rebríčku sa tak opäť stanica dostala na 8. miesto a odsunula za seba Rádio_FM s počúvanosťou 2,5 percenta (111-tisíc poslucháčov).

Medziročne najvýraznejší posun – o 0,6 percentuálneho bodu – zaznamenala sedmička rebríčka, Rádio Vlna s počúvanosťou 5,6 percenta (249-tisíc ľudí).

V trhovom podiele si Expres ako líder vzal 22,2 percenta z koláča, Rádio Slovensko malo 21,5 percenta a Fun rádio 12,3 percenta v univerzálnej cieľovke.

Share zvyšných staníc v skupine Fun Media Group bol 1,5 percenta, spolu s Fun rádiom tak podiel dosahoval 13,8 percenta. Skupina Radio Services (Jemné, Rádio Vlna, Rádio Anténa Rock, Europa 2) mala kumulovaný share 24,2 percenta. Slovenský rozhlas so všetkými okruhmi mal podiel 32,5 percenta.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy MML-TGI, Počúvanosť rádií

Diskusia (0 reakcií)