Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Počúvanosť rádií: Čelo stabilné, polepšili si Regina a Vlna

14.11.2016, 00:56 | Martin Poláš | © 2016 News and Media Holding

Počúvanosť rozhlasových staníc na Slovensku je naďalej bez výraznejších pohybov. Najpočúvanejším bolo podľa prieskumu MML-TGI agentúry Median SK opätovne Rádio Expres. Oproti predošlému meraniu si polepšili Rádio Regina a Rádio Vlna, Rádio Anténa Rock odsunulo za seba Rádio_FM.

  • Tlačiť
  • 0

Celková počúvanosť rádií na Slovensku v parametri „počúval včera“ predstavuje 66 percent. V prípade týždenného ratingu je celková počúvanosť 91 percent.  

Všetkým rádiám na prvých piatich priečkach klesli čísla oproti výsledkom z predošlého obdobia o jednu desatinu percentuálneho bodu.

V 2. a 3. spojenej vlne mal trhový líder Rádio Expres počúvanosť 19,3 percenta, čo predstavovalo 864-tisíc denných poslucháčov. Medziročne klesla stanica o štyri desatiny percentuálneho bodu.

Druhým najpočúvanejším zostáva Rádio Slovensko (RTVS). To dosiahlo počúvanosť 17,7 percenta zodpovedajúcu 792-tisíc poslucháčom. Verejnoprávna stanica narástla oproti rovnakému obdobiu vlaňajška o 0,2 bodu.

Komerčnou dvojkou je stále Fun rádio, ktoré zaznamenalo počúvanosť 11 percent. V parametri „počúval včera“ to znamenalo 491-tisíc ľudí. Stanica medziročne klesla o 0,3 percentuálneho bodu.

Štvorkou rebríčka je naďalej Rádio Jemné, ktoré malo v 2. a 3. vlne tohto roka počúvanosť 7,6 percenta. Zodpovedá to 339-tisíc poslucháčom. Medziročný pokles je 0,2 bodu.

Top päťku uzatvára Europa 2, ktorá evidovala počúvanosť 7,2 percenta. Stanicu denne počúvalo 322-tisíc ľudí. Oproti vlaňajšku to bol pokles na úrovni 0,3 percentuálneho bodu.

Počúvanosť rádií v 2. a 3. vlne 2016 podľa prieskumu MML-TGI:

Pohyby v poradí boli v druhej polovici desiatky najpočúvanejších staníc. Rádio Anténa Rock sa na ôsmom mieste „osamostatnilo“ a Rádio_FM posunulo na deviatu pozíciu.

Čísla si oproti predošlému meraniu zlepšilo Rádio Regina, ktoré malo počúvanosť 6,6 percenta (298-tisíc poslucháčov). Druhý verejnoprávny okruh medzi dvomi spojenými vlnami stúpol o 0,3 percentuálneho bodu, medziročne o 0,1 bodu klesol.

O 0,6 bodu stúplo v spojenej vlne Rádio Vlna s počúvanosťou 5,6 percenta (256-tisíc poslucháčov). Vlani pri nekompletnom pokrytí mala stanica počúvanosť na úrovni jedného percenta.

Čo sa týka trhového podielu, Rádio Expres malo share 23,2 percenta, Rádio Slovensko 21,7 percenta a Fun rádio 12,4 percenta.

V sumárnom zásahu mala medzi komerčnými rádiami navrch skupina Radio Services (Rádio Jemné, Europa 2, Rádio Vlna, Rádio Anténa Rock) s podielom 25,2 percenta.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Median SK, MML-TGI, Počúvanosť rádií

Diskusia (0 reakcií)