Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Lokálnemu rádiu „kradnú“ frekvencie. Dookola hrá pieseň o masturbácii

14.07.2017, 14:27 | pol | © 2017 News and Media Holding

Britský mediálny regulátor Ofcom rieši kuriózny prípad. Skúma, prečo malá lokálna rozhlasová stanica púšťa často nevkusnú skladbu o masturbácii. Ako vyplynulo z vyšetrovania – nerobí tak dobrovoľne. Do éteru sa jej niekto úmyselne „nabúrava“.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 1

Tagy

frekvencie

Rádiový pirát si už viackrát „uchmatol“ éter stanice vysielajúcej v mestečku Mansfield a okolí na frekvencii 103,2 MHz. Opakovane do éteru púšťa recesistickú skladbu The Winker’s Song, ktorú v 70. rokoch naspieval Robert Cox, známy aj pod pseudonymom Ivor Biggun.

Za predošlý mesiac sa neznámy páchateľ dostal do vysielania proti vôli vysielateľa minimálne osemkrát, píše Guardian.

Ofcom berie situácie vážne a v spolupráci s rádiom sa snaží vypátrať rozhlasového piráta, aby zabránil, tomu, že poslucháčom hrá perverzný song. Slovo „wanker“, teda onanista, v ňom zaznie 36-krát.

Stanica však presne nevie, ako situáciu vyriešiť. Podľa všetkého jej signál prekrýva niekto so silnejším výkonom vysielača, ktorý vysiela na rovnakej frekvencii.

„Nie je nič, čo by sme s tým mohli urobiť, aj keď sa snažíme,“ povedal bezradný šéf stanice Tony Delahunty s tým, že aj Ofcom im potvrdil, že technicky zdatný človek sa dokáže s pomocou príslušného zariadenia dostať do éteru aj takýmto nelegálnym spôsobom. Nie je však jasné, komu námaha a vynaložené prostriedky za to stoja.

Situácia však podľa šéfa rádia upozorňuje na potenciálnu hrozbu aj pre iné stanice. „Toto je šašo, ale čo keď sa niekto takýmto spôsobom pokúsi šíriť poplašnú správu, alebo keď frekvencie zneužije terorista,“ zamýšľa sa T. Delahunty.

Ofcom hrozí pirátovi aj tým, že za podobný čin nedovoleného narúšania frekvencie hrozí dvojročné väzenie a vysoká finančná pokuta.

Recesistu to, zdá sa, veľmi nezaujíma. Ako priznáva T. Delahunty, okrem pobúrených reakcií poslucháčov dostávajú aj pozitívne ohlasy od tých, ktorým sa pesnička o masturbácii páči.

„Pár ľudí mi povedalo, že song si už začínajú pospevovať v aute aj malé deti,“ dodal podľa Guardianu šéf rádia.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 1

Tagy frekvencie