Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Lengyelovi ani na druhý raz nepovolila licenčná rada predaj rádia

25.03.2020, 14:43 | Martin Poláš | © 2020 News and Media Holding

Rádio Jazz, ktoré vlastní známy mediálny podnikateľ Martin Lengyel, sa má pretransformovať na kresťanské Rádio Mária, no tento zámer nie je pochuti Rade pre vysielanie a retransmisiu (RVR). Tá už druhýkrát zamietla prevod obchodného podielu v spoločnosti, ktorá je držiteľom licencie.

  • Tlačiť
  • 15

Regulátor potvrdil svoj zamietavý postoj k zmene majiteľa v spoločnosti C.S.M. group, ktorá je držiteľom licencie na vysielania Rádia Jazz.

Nový rozhlasový projekt M. Lengyela štartoval pôvodne ako stanica Rocková republika ešte v roku 2013. Neskôr sa transformoval na spravodajské Rádio Aktual a napokon v júni 2018 na hudobné Rádio Jazz.

Všetky predošlé zmeny licenčná rada schválila, išlo pri nich však „len“ o úpravu názvu rádia a programového zamerania. V prípade prevodu 100-percentného podielu, o ktorý M. Lengyel teraz žiada, regulátor nesúhlasí.

Nesúhlas so zásadnou zmenou

RVR rovnako ako vlani v decembri zamietla žiadosť o zmenu licenciu, ktorá počítala s novým názvom stanice – Rádio Mária. Upraviť sa mal aj podiel programových typov.

Neprehliadnite

Rada zároveň neudelila predchádzajúci súhlas s prevodom 100-percentného obchodného podielu na základnom imaní zo spoločnosti Stredoeurópske Mediálne Družstvo – súčasného vlastníka C.S.M. group – na nadobúdateľa Rádio Mária, o. z.

Tento súhlas je podľa slovenskej legislatívy nevyhnutný, bez neho nemôžu držitelia licencie na televízne či rozhlasové vysielanie predať nadpolovičný, 55-percentný podiel inému subjektu.

Rada na svojom stanovisku z decembra nič nezmenila. „Rada 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 15

Tagy Rádio Jazz