Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Julo Viršík sa vracia do éteru. Na Rádiu Slovensko

03.01.2014, 19:30 | Martin Poláš | © 2014 News and Media Holding

Vo verejnoprávnom vysielaní dostane moderátor desaťminútovku o domácej hudbe

  • Tlačiť
  • 1

Julo ViršíkZdroj: SITA

Niekdajší populárny rozhlasový moderátor a porotca prvých dvoch sérií Slovensko hľadá Superstar Julo Viršík dostane znova priestor v rádiovom éteri. Stane sa hlasom verejnoprávneho Slovenského rozhlasu.

Bývalá stálica vo vysielaní Rádia Koliba neskôr premenovaného na Rádio Okey dostane vlastnú reláciu na Rádiu Slovensko. Vysielať sa bude týždenne v piatok medzi 17:00 a 17:30.

J. Viršík bude moderovať pravidelnú desaťminútovú rubriku Naša hudba, kde bude púšťať aktuálnu domácu hudobnú produkciu a prinášať rozhovory s hosťami o domácej hudobnej scéne.

„V rozhlasovom vysielaní RTVS a Rádia Slovensko už v súčasnosti hráme viac ako 30 percent domácej produkcie a aj týmto spôsobom sme sa rozhodli intenzívnejšie podporiť slovenskú hudobnú scénu,“ uviedol na margo novej Viršíkovej rubriky PR manažér RTVS Juraj Kadáš.

J. Viršík sa po konci v Rádiu Okey objavil v rozhlasovom éteri ešte pred niekoľkými rokmi aj na Rádiu Expres, ktoré malo v letnej štruktúre formát Legendy na Exprese. V rámci neho sa vo vysielaní vystriedalo niekoľko moderátorských osobností.

Neskôr bol J. Viršík aj súčasťou webového projektu Rádio.sk, ktorý sa rozbiehal koncom roka 2009. Jeho pôvodnú moderátorskú zostavu tvorili aj Michal Hudák, Mirec Babják či Sáva Popovič.

J. Viršík je bol aktívny v ďalšom webovom projekte Šoubiznis.sk. Už neaktualizovaný celebritný web patrí jeho eseročke SB Friends. Moderátor je zároveň spolumajiteľom firmy Hit Production, ktorá organizuje letné festivaly, medzi nimi aj eventy pre Fun rádio (Fun rádio Dohoda). Pre Okey v minulosti J. Viršík pripravoval Okey letá.

Naposledy sa jeho meno spomínalo aj v dosiaľ neexistujúcom projekte Rádia Elán, ktoré chcelo do éteru vstúpiť s konceptom vysielania rýdzo slovenskej hudby. V tomto roku neuspelo v jarnom ani jesennom výberovom konaní o pridelenie frekvencií. Zástupcovia Rádia Elán Viršíka prezentovali ako jedného z podporovateľov myšlienky.

Pre týždenník Život ešte začiatkom roku 2011 J. Viršík priznal, že by sa k práci v rádiu rád vrátil, no len za určitých podmienok. „Ich dnešné formáty sú také zviazané, že mi asi nezostáva nič iné, len žiť v spomienkach a uchovať si rádio také, aké ho mám rád,“ uviedol s tým, že reláciu by si vedel predstaviť vo verejnoprávnom rozhlase, čo sa aktuálne naplnilo.

  • Tlačiť
  • 1