Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Hríb: Nekončíme pre úpravy formátu, ale pre Maďaričov názor

01.02.2009, 10:18 | Lukáš Kočišek | © 2009 News and Media Holding

Tím okolo Lampy končí aj v Slovenskom rozhlase hlučne. Rozhlas opakuje: ide len o úpravu formátu a nie je to výnimočný prípad.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 27

Aj zo Slovenského rozhlasu odchádzajú Štefan Hríb a Juraj Kušnierik hlučne. Hovoria, že ich relácia na Rádiu_FM nekončí pre úpravu formátu, ale pre ich údajne nevhodné výroky na adresu Milana Rúfusa v deň jeho pohrebu.

Rozhlas sa pred začatím posledného vydania Bez lampy za výroky aj ospravedlnil. Pôvodným dôvodom zrušenia malo byť dolaďovanie formátu okruhu. Riešením však mal byť podľa Kušnierika a Hríba presun relácie do iného času.

Rozhlas podľa Hríba zmenil rétoriku po tom, čo rovnaký názor vyjadril aj minister kultúry Marek Maďarič v texte nazvanom "Len si tak kopnúť do Rúfusa", ktorý vyšiel v týždenníku Slovo. "V deň, keď sa slovenský národ lúčil s Milanom Rúfusom, v rozhlasovej relácii Bez lampy zmienil moderátor Štefan Hríb život a osobu Milana Rúfusa aj takýmito slovami: „Ja ho mám spojeného s tým, že v tých najťažších rokoch Slovenska bol na zlej strane.“ Keď sa spolumoderátor snažil zmierniť tento úsudok slovami: „Každý sa mýlime, niekedy“, Štefan Hríb nemilosrdne pokračoval: „Nebol to omyl, to bolo vedomé.“ Aby napokon pohľad na Milana Rúfusa uzavrel nasledovne: „To je čudné, že je niekto, že dobrý básnik, prečo robí blbosti...“ Je kúzlom nechceného, že pár dní predtým vo svojom časopise si Štefan Hríb dal námahu s hodnotením, priam apoteózou odchádzajúceho prezidenta Georgea Busha a dokázal byť nanajvýš empatický k človeku, ktorému mnohí pripisujú zodpovednosť za desaťtisíce ľudských životov," napísal Maďarič.

Hríbovi následne vytkol, že nemá rád nič slovenské. Ten mu späť v poslednej relácii odkázal, že je celoživotný oportunista.

slovensky_rozhlas_sro_logo_mini.gif

Šéf Rádia_FM Dušan Vančo popiera, že by dôvodom zrušenia relácie mali byť Hríbove výroky. "Dôvod je len jeden a to programová úprava realizovaná na základe štúdie trhu a poslucháča. Nejde o prvú a ani poslednú reláciu, ktorá ma pauzu, alebo sa presúva medzi okruhmi Slovenského rozhlasu - alebo skrátka končí. Tento typ diskusie nebude v dennom programe Rádia_FM," napísal Vančo do diskusného fóra na webe Rádia_FM.

Podľa Vanča zrušenie programu neznamená, že diskusná relácia ako taká sa už nikdy vo vysielaní Rádia_FM neobjaví. Ale už jedine vo večernom vysielacom čase. "Okrem toho - je to relácia, ktorá sa v slovenskom éteri nachádza aj napriek odchodu z _FM. Nie je dôvod vytvárať z toho kult rušenia bez komplexnej vedomosti o tom, aký je plán ďalšieho rozvoja Rádia_FM do budúcnosti," dodal.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 27