Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Europa 2 končí so Stella centrom, dopravu bude brať od aplikácie Waze

30.11.2016, 11:58 | Martin Poláš | © 2016 News and Media Holding

Rádio Europa 2 zmení od decembra dodávateľa dopravného servisu. Namiesto Stella centra spojí sily s mobilnou aplikáciou Waze. Sľubuje si od toho prehľadnejšie a aktuálnejšie informácie.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 1

Tagy

Europa 2, Waze

Europa 2 pridala dopravné informácie do svojho programu v septembri 2013, pôvodne ich preberala od Zelenej vlny RTVS. Od roku 2015 si servis objednávala podobné ako viaceré ďalšie stanice od Stella centra. Aktuálne sa aj táto spolupráca končí.

„Hlavným dôvodom zmeny je aktuálnosť a flexibilita. Doba napreduje a dnes už je veľmi jednoduché zadať postrehy z ciest priamo do aplikácie Waze a informovať tak ostatných používateľov - v tomto prípade aj poslucháčov Europy 2,“ hovorí Andrej Kratochvíl, programový riaditeľ Europy 2.

„Používateľov aplikácie každý deň pribúda, a keďže Europa 2 je aktívna aj v digitálnom prostredí, žije trendami a chce svojim poslucháčom a fanúšikom prinášať pravidelné updaty aj zo slovenských ciest, považujeme túto formu za efektívnu. Je to rýchle, on-time a máme aj spätnú väzbu od ostatných vodičov, ktorí môžu danú informáciu potvrdiť či doplniť,“ dodáva.

Hlasom aplikácie Waze sa od 1. decembra stane moderátorka Europy 2 Adriana Špronglová. Waze využívajú ako zdroj dopravných informácií aj iné stanice, no najmä ako doplnok či spätnú kontrolu. Aplikácia v reálnom čase zobrazuje stav premávky vrátane obmedzení, nehôd či policajných hliadok.

Servis Stella centra využívajú z najpočúvanejších staníc Jemné, Rádio Vlna, Rádio Anténa Rock či Rádio Lumen. Vlastný dopravný servis majú Rádio Expres a Fun rádio. 

Spoľahnutie sa výhradne na informácie vodičov zdieľané cez bezplatnú aplikáciu bude pravdepodobne pre Europu 2 znamenať aj ušetrenie nákladov.

Dopravný servis Europy 2 bude mať zároveň od decembra kratší názov – Doprava Europy 2. Vysielací čas sa nemení. Cez pracovný týždeň v rannej šou medzi 6. a 9. hodinou, ako aj popoludní medzí 15. a 18. hodinou ho stanica vysiela každú polhodinu. V ostatných časoch (9:00 – 15:00) a počas víkendu medzi 8. a 18. hodinou raz za 60 minút.

Europa 2 je dlhodobou päťkou rozhlasového trhu a komerčnou štvorkou. Podľa prieskumu agentúry Median SK mala stanica v 2. a 3. vlne tohto roka počúvanosť 7,2 percenta, čo denne zodpovedalo 322-tisíc poslucháčom.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 1

Tagy Europa 2, Waze