Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Do éteru sa chystá Rádio Vlna. Môže ísť o nástupcu pôvodnej Vivy

28.11.2014, 00:59 | Martin Poláš | © 2014 News and Media Holding

Na 28 voľných frekvenciách po bývalom rádiu Viva by malo už onedlho začať vysielať nové rádio. Spoločnosti Corporate Legal, ktorá po skončení licencie Vivy vyhrala balík kmitočtov, po dlhých naťahovačkách už nič nebráni v ceste, aby tu spustila novú stanicu. Kým táto, v médiách predtým nikdy nepôsobiaca firma, o svojich zámeroch už dlhší čas mlčí, aktívne kroky podnikla iná rozhlasová entita, ktorá na prvý pohľad nemá s Corporate Legal priame väzby.

  • Tlačiť
  • 3

Spoločnosť Radio Services má od augusta tohto roka registrovaný názov rádio Vlna. Na Facebooku už vznikol rovnomenný profil, kde sa v časti informácie píše – „Nové rádio, ktoré budete počuť už čoskoro“.

Radio Services je predajca reklamného priestoru dvoch rozhlasových staníc - Jemné a Anténa Rock. Tie oficiálne nemajú jedného majiteľa, no ich vlastníci mali či majú väzby na skupinu J&T, ktorá je prítomná v médiách aj cez svoju investíciu TV Joj.

Radio Services sa k novému projektu dosiaľ nevyjadrilo. Marketingová a programová riaditeľka Andrea Diková nechcela komentovať projekt, „za ktorý nezodpovedá“. Nepovedala, či do portfólia staníc, ktoré Radio Services zastrešuje marketingovo a programovo, pribudne ďalšia stanica.

Samotná spoločnosť Radio Services aktuálne nie je držiteľom licencie na vysielanie žiadneho rádia. Jediný subjekt, ktorý má kmitočty na spustenie nového celoplošného projektu, je spomínaný Corporate Legal. 

V jeho prípade najvyšší súd koncom októbra tohto roka definitívne rozhodol o právoplatnosti udelenia vysielacej licencie na frekvenciách po Vive, o čom pôvodne rozhodla Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR).

Od nadobudnutia platnosti rozhodnutia súdu začína Corporate Legal podľa zákona nanovo plynúť 365-dňová lehota na rozvysielanie nového rádia. V pôvodnej žiadosti o licenciu spoločnosť ako názov programovej služby uviedla Inforádio, údaje zo žiadosti sa však dodatočne dajú meniť. 

Vysielateľ ich regulátorovi môže oznámiť aj po vykonaní zmien, najneskôr do 15 dní. Corporate Legal zatiaľ radu o žiadnych aktualizáciách oproti pôvodnej žiadosti neinformoval, potvrdila pre Mediálne.sk Lucia Jelčová z RVR.

Zdroj: facebook.com

Corporate Legal neodpovedal, či plánuje zachovať názov Inforádio, alebo počíta s iným. Konateľ spoločnosti Jozef Maruniak zatiaľ na otázky nereagoval. Pôvodne reakciu avizoval v minulom týždni. Stanica chcela programovo priamo nadviazať na niekdajšiu Vivu.

O tom, že v súčasnosti vzníká projekt pre pôvodnú cieľovku Vivy, nedávno písal aj web Rádiá.sk. Podľa portálu sa pre nové rádio plánuje v decembri testovanie hudby v budove Jemných, pričom respondenti by mali byť vo veku 32 až 47 rokov. To zhruba zodpovedá poslucháčskemu zameraniu Vivy.

Podľa viacerých zdrojov z mediálneho prostredia má Corporate Legal podobne ako Anténa Rock a Jemné blízko k aktivitám skupiny J&T. Niektorým zamestnancom pôvodnej Vivy mal v minulosti ponúkať možnosť spolupráce v projekte Corporate Legal zástupca holdingu patriaceho k mediálnym investíciám J&T, čo Mediálne.sk potvrdili dva zdroje.

Rádiá Jemné aj Anténa Rock tento rok menili vlastníkov. Prvé z nich (respektíve držiteľa licencie Tam Art Productions) kúpil cez akciovku Harad Michal Holík, ktorý je konateľ spoločnosti Condorum, majiteľa sietí Terno, Moja Samoška a Hypernova. V minulosti manažoval pre J&T viaceré firmy.

Držiteľa licencie Antény Rock, spoločnosť GES Slovakia, zas kúpil Peter Korbačka. Ten je predseda predstavenstva J&T Real Estate a do apríla 2014 bol v predstavenstve Slovenskej produkčnej, prevádzkovateľa TV Joj.

Jemné ani Anténa Rock oficiálne do mediálneho holding Joj Media House, ktorý sa radí k investíciám skupiny J&T, nepatria. Obe rádiá vysielajú z priestorov na ulici Dr. Vladimíra Clementisa 10, čo je aj sídlo spoločnosti Radio Services.

  • Tlačiť
  • 3

Tagy Corporate Legal, Radio Services, Rádio Vlna