Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Dankovu one-man show v rozhlase mala na stole Rada. Reláciu RTVS preverí

03.07.2019, 17:08 | reb | © 2019 News and Media Holding

Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) na stredajšom zasadnutí rozhodla o začatí správneho konania voči RTVS. Skúmať bude jedno z aprílových vydaní rozhlasovej relácie Z prvej ruky na Rádiu Slovensko, v ktorej bol hosťom predseda parlamentu a SNS Andrej Danko.

  • Tlačiť
  • 5

RVR bude skúmať, či nedošlo k porušeniu zákona. Konkrétne bude posudzovať, či sa RTVS nedopustila nedodržania povinnosti zabezpečiť objektívnosť a nestrannosť spravodajských programov a politickopublicistických programov respektíve zabezpečila oddelenie názorov a hodnotiacich komentárov, ktoré musia byť separované od informácií spravodajského charakteru.

Šéf SNS sedel v štúdiu Rádia Slovensko vo štvrtok 11. apríla bez relevantného oponenta. Do relácie síce prišiel aj druhý hosť, nešlo však o politika, ale prezidenta Zväzu cestovného ruchu Mareka Harbuľáka.

Témou bolo ministerstvo cestovného ruchu, ktorého potrebu A. Danko dlhodobo prízvukuje. Tvrdil, že by ho rád privítal začiatkom budúceho roka. V oblasti cestovného ruchu SNS presadzovala napríklad aj zavedenie rekreačných poukazov, ktoré vošli do platnosti začiatkom tohto roka. Presadzoval ich aj M. Harbuľák.

Publicistický formát Z prvej ruky vysiela Rádio Slovensko každý pracovný deň od 12:30 do 13:00. Venuje sa aktuálnym politickým a spoločenským témam. Výnimkou nebolo ani sporné vydanie, A. Danko mal k dispozícii polhodinový dialóg bez protinázoru.

Neprehliadnite

Predseda parlamentu opakovane pripomínal svoju snahu pomôcť cestovnému ruchu, podnikateľom a turizmu. Sám o sebe hovoril, že potrebný rezort cestovného ruchu teraz „supluje“ on.

Moderátorkou relácie, ktorú bude RVR riešiť v správnom konaní, bola redaktorka RTVS Monika Maťová. Stalo sa tak prvýkrát, predtým ju neuvádzala.

Formát 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 5

Tagy Rada pre vysielanie a retransmisiu