Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

BBC prepustila moderátora. Ku kráľovskému dieťaťu prirovnal fotku opice

09.05.2019, 17:33 | reb | © 2019 News and Media Holding

Britská BBC ukončila spoluprácu s dlhoročným rozhlasovým moderátorom Dannym Bakerom. Na svojom profile na Twitteri zverejnil čiernobielu fotografiu dvojice s opicou a prirovnal ju k odchodu kráľovského dieťaťa z pôrodnice. V BBC ju vnímajú ako prejav rasizmu.

  • Tlačiť
  • 14

Tagy

BBC

D. Baker je známy komik, ktorý donedávna pôsobil v éteri rádia BBC Radio 5 Live. Dostal však stopku krátko po tom, ako zverejnil fotografiu šimpanza oblečeného v plášti a s klobúkom. Z jednej strany ho za ruku drží žena, z druhej pri ňom stojí muž.

„Kráľovské dieťa opúšťa nemocnicu,“ pridal D. Baker k záberu krátky popis. Narážal na najnovšie udalosti v britskej kráľovskej rodine. V stredu totiž britský princ Harry a jeho manželka, vojvodkyňa Meghan, predstúpili pred novinárov a ukázali svojho prvorodeného syna, ktorý prišiel na svet v pondelok.

Netrvalo dlho a príspevok D. Bakera sa rozšíril po sociálnych sieťach. Britského komika, ktorý má na Twitteri vyše pol milióna fanúšikov, kritizovali za rasistický útok na pôvod Meghan, ktorá je dcérou belocha a Afroameričanky.

Danny Baker Twitter

Zdroj: Twitter

„Bol to veľmi chybný úsudok. Danny je brilantný moderátor, no svoju šou u nás už viac nebude uvádzať,“ cituje portál BBC hovorkyňu média s tým, že podobné reakcie sú na míle vzdialené hodnotám, ktoré v rádiu a celej BBC zastávajú.

Neprehliadnite

D. Baker uvádzal zábavnú rozhlasovú šou, ktorá niesla jeho meno. V programe bola každú sobotu ráno, poslednú epizódu odvysielala stanica BBC Radio 5 Live 4. mája.

Vtipkovať mal o cirkuse

Moderátor sa voči obvineniam z rasizmu bráni. Tvrdí, že fotografiou chcel

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 14

Tagy BBC