Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Z Banskej Bystrice sa (opäť) ozve Slobodný vysielač

10.01.2013, 10:30 | Slobodný vysielač

Nové internetové rádio Slobodný vysielač je najväčším a najkomplexnejším projektom slobodného a nezávislého média v histórii Slovenska. Súčasťou projektu je aj internetová televízia a priestor pre blogy.

  • Tlačiť
  • 0

V pondelok 14.januára 2013 začne z Banskej Bystrice vysielať nové internetové rádio Slobodný vysielač, ktoré spúšťa rovnomenné občianske združenie (OZ). Poslucháči si na internetovej stránke www.slobodnyvysielac.sk nájdu pravdivé a neskreslené informácie z domova i zahraničia, diskusie o problémoch v spoločnosti i priestor pre vyjadrenie vlastného názoru.

„Chceme presadzovať a podporovať voľné šírenie informácii a slobodu slova a zároveň vytvoriť rozsiahly priestor pre vyjadrenie názorov verejnosti, ktorú takýmto spôsobom chceme vychovávať ku kritickému a samostatnému mysleniu,” hovorí predseda OZ Slobodný vysielač Norbert Lichtner, ktorý bude zároveň moderátorom relácie Informačná vojna. Pôjde o prehľad zahraničných udalostí, ktoré sa v slovenských médiách neobjavujú.

Jednu z nosných častí vysielania bude tvoriť diskusná relácia V prvej línii na aktuálne politicko-spoločenské témy. „V slovenských médiách existujú tzv. blacklisty, zoznamy nepohodlných osôb, ktoré sa v nich nesmú objavovať, pretože sú nepohodlné pre vedenie daného média. V Slobodnom vysielači sme presvedčení, že v demokratickej spoločnosti, ktorá si má ctiť názorovú pluralitu, je takéto správanie absolútne neprijateľné. Aj preto chceme dávať priestor čo najširšiemu názorovému spektru osôb, bez akejkoľvek redakčnej cenzúry,“ povedal autor relácie Boris Koroni.

Kôpky snov je názov ranného bloku, ktorým bude poslucháčov sprevádzať moderátor Peter Kršiak. „Chceme vytvoriť priestor na prezentáciu všetkých umelcov, ktorí budú mať o to záujem. Talent sa totiž môže rozvíjať len vtedy, ak má na to priestor. Sme presvedčení, že Slovensko je podstatne bohatšie na talenty, ako sa nám to momentálne javí,“ myslí si Kršiak.    

Slobodný vysielač bude dávať široký priestor aj Slovákom žujúcim v zahraničí a tiež mladým redaktorom a moderátorom. Rádio má tiež za cieľ podporovať nezávislé a amatérske umenie, pomáhať verejnosti formou odborného poradenstva a úzko spolupracovať s ostanými nezávislými médiami.

Vzhľadom k tomu, že Slobodný vysielač bude z veľkej väčšiny suplovať činnosť verejnoprávnych médií, bude jeho vysielanie financované verejnosťou a to formou dobrovoľných príspevkov. Tie budú pokrývať prevádzku, výrobu relácií, vlastnú propagáciu a rozvoj. Podrobné hospodárenie bude zverejňované každý mesiac na webovej stránke. „Projekt začne ako internetové rádio, ktorého vysielanie bude šírené aj v digitálnej podobe. Vzhľadom k otvorenosti a pravdivom obsahu programov nevidíme zatiaľ reálnosť terestriálneho vysielania. Veríme však, že pomocou veľkej podpory verejnosti bude aj táto cesta schodná,” uzavrel Lichtner.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)