Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Oficiálna hymna MS 2011 IIHF je na svete

18.03.2011, 10:27 | Fun rádio

Kristína v spolupráci s Fun rádiom naspievala hokejovú hymnu. Tentokrát tú pravú.

  • Tlačiť
  • 2

„To snáď nemyslia vážne!“ Pomysleli si mnohí po vypočutí si údajnej oficiálnej hymny blížiacich sa Majstrovstiev sveta 2011 IIHF v podaní mladej speváčky Kristíny, ktorá priam zaplavila internet aj napriek slnečnému víkendu. Len za štyri dni dosiahla spomínaná skladba polovicu „klikanosti“ hokejovej hymny, ktorú Rádio Expres v spolupráci so skupinou A.M.O. uviedlo takmer pred mesiacom.

Fun rádio, oficiálny mediálny partner MS 2011 IIHF celý týždeň avizovalo premiéru oficiálnej hokejovej hymny. Toľko (pretriasaná a) očakávaná skladba v podaní Kristíny pod názvom Life is a game nakoniec exkluzívne odznela v dnešnej Rannej šou Adely a Sajfu. Hymnový podvrh pod názvom Hej, Slovensko!, ktorého text vznikol za štyri minúty a nahranie s Kristínou netrvalo dlhšie ako polhodinu, bol zámer a tak trocha sranda. To len aby sa nezabudlo, že FUN rádio fundí hokeju! Tak učitééé!!!

Myšlienka na výrobu hymny sa zrodila vo Fun rádiu, ktoré svoj nápad predložilo vydavateľovi Universal Music. To oslovilo Martina Kavuliča, producenta speváčky Kristíny, s požiadavkou zložiť anglickú, modernú, dynamickú a nadupanú hymnu, z ktorej by zároveň malo byť cítiť niečo typicky slovenské. „Keďže bryndza sa ťažko prenáša do hudby, zvolil som prvky fujary,“ hovorí producent Martin Kavulič.

O tom, že Kristína bola tou správnou voľbou, svedčí aj fakt, že jej najobľúbenejším športom je práve hokej. „Aj keď je hymna venovaná všetkým hokejistom, ja predsa len fandím najviac tým našim“, nechala sa počuť Kristína.

Tú pravú oficiálnu hymnu Majstrovstiev sveta 2011 IIHF Life is a game si je možné vypočuť na jednotke medzi rádiovými webmi www.funradio.sk. Okrem toho na stránke Fun rádia nájdete aj video z nahrávania nepravej „hymny“, ktorej zlé prevedenie robilo problémy aj speváčke Kristíne. Tá si vďaka svojmu nadhľadu a zmyslu pre humor vyslúžila veľké sympatie a patrí jej obdiv za to, že mala odvahu isť do tohto žartu s Fun rádiom.

  • Tlačiť
  • 2