Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Zelená vlna štartuje 1. septembra. Rozhlas ju propaguje na väčšine okruhov

19.08.2009, 15:00 | Lukáš Kočišek | © 2009 News and Media Holding

Zelená vlna nahradí klasický dopravný servis v programových štruktúrach štyroch okruhov - Rádia Slovensko, Rádia Regina, Rádia_FM a Rádia Patria.

  • Tlačiť
  • 0

Zelená vlna Slovenského rozhlasu štartuje 1. septembra 2009. Promo na nový projekt komplexného dopravného spravodajstva s hlasom herca Jána Galloviča vysiela už niekoľko dní väčšina okruhov verejnoprávneho rozhlasu.

Podľa informácií na webe SRo je jednou z ambícií projektu pokračovať v tradícii zaniknutého federálneho vysielania. Vzniká totiž v spolupráci s Českým rozhlasom, kde patrí Zelená vlna k ťažiskovým programovým prvkom.

Zelená vlna nahradí klasický dopravný servis v programových štruktúrach štyroch okruhov - Rádia Slovensko, Rádia Regina, Rádia_FM a Rádia Patria.

Dopravné informácie budú pochádzať z troch zdrojov: z takzvaných agendových systémov (Polícia SR, Národná diaľničná spoločnosť, Slovenská správa ciest, Hasičský a záchranný zbor, mestské dopravné podniky, samosprávne kraje atď.), z telematických systémov (snímače a sčítače dopravy) a od Zelených anjelov (pravidelní poučení účastníci cestnej premávky, ktorí telefonujú do callcentra Zelenej vlny).

Nábor Zelených anjelov už rozhlas spustil v rámci promo kampane. Ich úlohou bude aktuálne informovať o mimoriadnych udalostiach (dopravné nehody, zdržania, prekážky na ceste...), ktoré negatívne ovplyvňujú bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky. Zelenými anjelmi môžu byť aj motocyklisti, cyklisti či chodci.

Zelená vlna SRo je súčasťou pripravovaného Národného systému dopravných informácií pod gesciou Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikácií a v realizácii Slovenskej správy ciest.

Prvotná medializácia projektu súvisela najmä so sporom ohľadom používania značky Zelená vlna. Pod rovnakým názvom totiž začalo od júna vysielať svoj dopravný servis komerčné Rádio Okey. To sa bránilo, že názov je dostatočne odlíšený použítím dôvetku Zelená vlna Rádia Okey. Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)