Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Zachráň sociálne opatrenia. Smer sa do Kisku pustil už aj v počítačovej hre

21.01.2020, 20:35 | Rebeka Kosečeková | © 2020 News and Media Holding

Od parlamentných volieb delí Slovensko päť týždňov a pár dní. Kampaň teda prebieha v plnom prúde, strany a hnutia mobilizujú voličov rôznorodo, politici sa snažia zaujať na všetkých frontoch. V prípade koaličného Smeru je taktika zjavná, púšťať sa do opozičnej konkurencie v takmer každom spote. A najnovšie už aj v počítačovej hre.

  • Tlačiť
  • 8

Digitálna doba umožňuje posúvať hranice. Kampaňovať zďaleka neznamená iba vyvešať bilbordy, vyjsť za občanmi a prípadne ich pohostiť.

Najsilnejším prvkom sú bez pochýb stranícke spoty, v ktorých sa dá vizuálne vyhrať. S príhovormi politikov, viac aj menej autentickými scénkami, hovoriacimi hlavami a podobne.

Smer opakuje, že opoziční lídri sú ako malé deti. Koniec koncov ich týmto štýlom zobrazil aj v nedávnom videu. Počas predvolebného kolotoča však stále najsilnejšia koaličná strana predsa len má „úhlavného“ súpera Andreja Kisku, ktorému venuje o niečo viac pozornosti.

Neprehliadnite

Priestor dostal aj mimo spotov. Smer totiž v komunikácii vytiahol nový prvok – počítačovú hru. Exprezident a predseda strany Za ľudí sa stal jej hlavnou postavou, nad ktorou treba vyhrať.

Voličov v hre strana na svojom webe nabáda, aby „klikli, hrali a zastavili Kisku!“. Dôvod je jasný – chce vraj zrušiť sociálne opatrenia. „Zastav ho kým je čas,“ hlásia smeráci.

S hodinkami a oblekom

Podstatou hry je chytiť mincu – peniaz daňových poplatníkov – skôr, ako ju uchmatne animovaný Kiska. Symbolické je aj zobrazenie hracích rúk.

Ruka protihráča má oblek, prsteň a drahé hodinky, ruka voliča je bez doplnkov aj oblečenia.

Na začiatku hry je 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 8

Tagy Andrej Kiska, Smer-SD