Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Z bratislavskej Bielej noci bude tento rok trojdňový festival

04.09.2019, 11:39 | reb | © 2019 News and Media Holding

Piaty ročník medzinárodného festivalu Biela noc v hlavnom meste prinesie novinky. Dosiaľ sa udalosť konala jeden deň a noc, tento rok sa jej trvanie predĺži na tri dni. Program festivalu súčasného umenia odštartuje v piatok 27. septembra.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Biela noc

Biela noc v uliciach Bratislavy prinesie vodnú a historickú trasu s vyše 30 dielami vrátane svetových premiér. Okrem priestorových a svetelných inštalácií sú na pláne aj workshopy, filmy či pohybové performance.

Biela noc v uliciach Bratislavy potrvá do nedele 29. septembra. Aktuálny ročník prinesie kombináciu domáceho umenia a svetových diel umelcov z Nemecka, Rakúska, Talianska, Poľska, Kanady, Británie, Austrálie aj Brazílie.

Tohtoročný program sa skladá z troch skupín diel. Denno-nočné dostupné od dvanástej hodiny na obed do polnoci. Ďalšie sú nočné, ktoré sa spustia vždy po západe slnka, a napokon a časové v určitých časoch. Festival príde aj s „off programom“, ktorého súčasťou bude aj mapping na Dome Kultúry Lúky v Petržalke.

Neprehliadnite

„Počet našich návštevníkov každým rokom rastie a my sa snažíme spraviť náš festival čo najpríjemnejším. Chceme návštevníkom dopriať viac času a priestoru vychutnať si jednotlivé diela, dať im možnosť sa k tým srdcovým vrátiť aj niekoľkokrát, prípadne niektoré zažiť v dennom aj nočnom šate. Preto spoločne vytvoríme najdlhšiu noc v roku, Bielu noc, ktorá mesto rozžiari umením počas celých troch dní,“ vysvetľuje riaditeľka festivalu Zuzana Pacáková.

Najrozsiahlejšie digitálne dielo v histórii festivalu príde tento rok z Austrálie, miesto bude mať v Sade Janka Kráľa. „Multimediálny umelec Kit Webster v spolupráci so značkou IQOS návštevníkov vtiahne do vizuálneho matrixu zo 700-tisíc svetelných bodov, poskladaných do troch symetrických objektov pripomínajúcich scénu zo science fiction filmu,“ približujú organizátori.

Jedným z cieľov Bielej noci je edukácia budúcej generácie k umeniu. Aj preto bude tento rok pripravené diela pre najmenších návštevníkov.

Dielo brazílskeho zoskupenia VJ Suave, ktoré sa predstaví aj na Bielej noci v BratislaveZdroj: Biela noc

„Osobne sa veľmi teším na brazílske zoskupenie VJ Suave, ktorí prichádzajú s animovanou prechádzkou plnou farieb a vtipných scén, každý deň o 20:00. Ich plátnom sa stane samotné mesto. Zaujímavý bude aj ich workshop v sobotu večer, počas ktorého si návštevníci budú môcť vytvárať vlastné animácie a následne ich vidieť v live,“ hovorí Z. Pacáková.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Biela noc

Diskusia (0 reakcií)