Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Výrobca cigariet Marlboro v reklame nabáda, aby sa ľudia vzdali fajčenia

05.01.2018, 11:32 | ČTK

Tabaková spoločnosť Philip Morris zverejnila v niektorých novinách reklamu, ktorá má podporiť jej ambíciu zastaviť predaj cigariet v Spojenom kráľovstve. Informoval o tom spravodajský server BBC.

  • Tlačiť
  • 0

Majiteľ značky Marlboro tiež uviedol, že keby prestal hneď cigarety vyrábať, jeho miesto na trhu by zaujali konkurenčné firmy.

„Naše novoročné predsavzatie: Chceme sa vzdať cigariet“, píše sa v reklame, ktorá fajčiarom radí navštíviť webové stránky s informáciami, ako prestať fajčiť, alebo aké alternatívy k tabaku sú na trhu.

Do vývoja týchto alternatívnych produktov spoločnosť vložila 2,5 miliardy libier, uvádza BBC. Aktivisti bojujúci proti fajčeniu označili inzeráty firmy za PR počin. 

Philip Morris tiež požiadal premiérku Theresu Mayovú o možnosť tlačiť priamo na škatuľky cigariet informácie ako prestať fajčiť a ako sa preorientovať na alternatívy.

Na otázku, prečo firma jednoducho neprestane cigarety vyrábať, jej hovorca uviedol: „Snažíme sa ísť cestou bez cigariet tak rýchlo, ako môžeme. Keby sme prestali predávať cigarety už zajtra, ostatní by zaujali naše miesto,“ povedal BBC hovorca podniku.

Britskí fajčiari si podľa neho veľmi dobre uvedomujú, aké nebezpečenstvo fajčenia prináša, a chcú viac informácií o možnostiach, ako prestať fajčiť, alebo čím cigarety nahradiť.

Philip Morris ponúka na britskom trhu niekoľko alternatív vrátane výrobkov zo zahrievaného tabaku iQOS. V portfóliu spoločnosti sú tiež elektronické cigarety Nicocig, Vivid a Mesh.

Vlani v júli prišla britská vláda s plánom znížiť do roku 2022 percento fajčiarov v populácii z 15,5 percenta na 12 percent, a pripraviť tak cestu k nefajčiarskej generácii.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Philip Morris

Diskusia (0 reakcií)