Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vianoce v reklame odštartovala kampaňou Slovenská sporiteľňa

18.10.2016, 13:15 | Veronika Bartošová | © 2016 News and Media Holding

Slovenská sporiteľňa odštartovala ako jedna z prvých značiek na slovenskom trhu vianočnú kampaň. So svojou rodinkou Šikulovcov píše list Ježiškovi a aj tento rok v rámci sviatočnej kampane komunikuje svoj produkt Štedrá pôžička.

  • Tlačiť
  • 1

„Nasadenie kapane súvisí s odkazom, ktorým je príprava na Vianoce a tradícia písania listu Ježiškovi, ktorý ľudia zvyčajne píšu v dostatočnom predstihu pred sviatkami. Kampaňou chceme inšpirovať klientov, aby na Vianoce nezabudli na nikoho zo svojich blízkych,“ uviedol pre Mediálne.sk vedúci oddelenia marketingu a rozvoja digitálnych služieb SLSP Peter Holík.

Ako ďalej dodáva, na vybudovanie znalosti kampane využujú celú druhú polovicu októbra. „Je to obdobie ešte predtým, než väčšína zadávateľov začne komunikovať svoje vianočné kampane,“ dodáva.

Kampaň je postavená na televíznom spote, v ktorom rodinka spoločne píše list Ježiškovi. Každý z členov si povie, čo by si želal a premýšľajú, na koho ešte zabudli, či nezabudli. Vtom sa ozve ich pes, pretože práve naňho zabudli.

„Okrem toho, že v našej kampani vystupuje naša nová rodina, oproti minulému roku sme začali našu komunikáciu dopĺňať aj o tipy a triky, takzvané Sporotipy. Zároveň sa snažíme dať ľuďom dobrú radu či odporúčanie, aby sa sústredili najmä na vianočné prípravy. To je to, na čo majú míňať svoje čas a energiu. A ak budú potrebovať peniaze, tie majú u nás vybavené jednoducho a pohodlne,“ dopĺňa P. Holík.

Kampaň je okrem televízie nasadená v printe, online a prostredníctvom OOH nosičov. V rámci online komunikácie značka používateľom predstaví aj takzvaný Štedrostroj, ktorý im má pomôcť pri výbere vhodných darčekov pre celú rodinu.

Zdroj: Slovenská sporiteľňa

Kreatívny koncept kampane pripravila reklamná agentúra Creo/Young & Rubicam, ktorá sa pri príprave inšpirovala predvianočnými tradíciami.

Novú rodinu do kampane Slovenská sporiteľňa nasadila v úvode tohto roka. Hlavné postavy zo spotov - Maríána Geišberga a Evu Sakálovú vystriedali rodičia, ktorých hrajú Hubert Stablewski a herečka Vlastina Svátková. Spoločne majú dve deti - chlapca a dievča. Nová rodina má podľa banky priniesť do reklám osvieženie. 

 

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Creo/Young & Rubicam, Slovenská sporiteľňa