Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Grape ešte vybavil piešťanské letisko, v roku 2020 tu bude naposledy

09.12.2019, 18:30 | TASR | Mediálne.sk

Grape festival sa v roku 2020 uskutoční naposledy na letisku v Piešťanoch. Informovali o tom organizátori na sociálnej sieti. Festival sa bude konať v tradičnom termíne.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Grape

Organizátori uviedli, že budúci ročník sa síce uskutoční za sťažených podmienok, ale v rovnakom časovom rozsahu, ako to bolo v tomto roku.

„Ročník 2020 bude definitívne posledným, ktorý sa uskutoční na letisku Piešťany, a tak sa v lete budeme s týmto priestorom lúčiť. Takže tému ročníka je už možné tušiť,“ tvrdia.

Ako ďalej zvádzajú, budú sa snažiť nájsť v Trnavskom kraji vhodný priestor, kde by sa vedeli presťahovať a do dvoch rokov pripraviť nový festivalový areál.

„Priorita bude zostať v okolí Piešťan, ale nebude to jednoduché, keďže festival potrebuje plochu niekoľko desiatok hektárov. V každom prípade máme rok a pol na to, aby sme našli vyhovujúcu plochu, revitalizovali ju, vysadili trávu, dotiahli vodu a infraštruktúru, vysadili rýchlorastúce dreviny,“ doplnili organizátori.

Koniec festivalov na tomto letisku má za následok zvýšený nárast leteckej dopravy na piešťanskom letisku. Ešte v septembri o tom informoval jeho majoritný vlastník Trnavský samosprávny kraj. Podľa toho si príprava takýchto veľkých podujatí vyžaduje niekoľko týždňov príprav a má zásadný vplyv na prevádzku letiska.

Neprehliadnite

„Jednou z našich priorít bola záchrana a rozlietanie letiska v Piešťanoch. Po necelých dvoch rokoch sa nám ho podarilo nielen zachrániť, ale máme historicky prvé charterové lety do Egypta a Turecka,“ uviedol v stanovisku predseda TTSK Jozef Viskupič.

Letisko je využívané aj na iné súkromné či armádne účely a v tomto roku sa na ňom konal prvý ročník leteckých dní – Festival letectva Piešťany. „V ňom chceme s partnermi pokračovať aj v najbližších rokoch,“ uviedol J. Viskupič.

Dlhodobým zámerom je získavať pre letisko ďalšie dovolenkové destinácie, rovnako ako pravidelné letecké linky do Piešťan. Festival si tak musí nájsť nové miesto.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Grape

Diskusia (0 reakcií)