Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Usporiadateľ Miss Universe žaluje dodávateľa koruniek, zneužíva vraj značku

17.05.2017, 14:09 | ČTK

Organizátor súťaže Miss Universe žaluje spoločnosť Diamonds International Corporation (DIC) českého obchodníka s diamantmi Luboša Říhu, ktorú obviňuje, že neoprávnene používa odkazy na súťaž krásy.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

DIC v roku 2014 získala desaťročnú zmluvu na výrobu diamantových koruniek pre víťazky súťaže, spoločnosť vlastniaca práva na Miss Universe ale kontrakt vlani zrušila.

V súdnych dokumentoch spoločnosť IMG Universe, ktorej materská spoločnosť práva na Miss Universe vlastní, tvrdí, že DIC naďalej vo svojich reklamách používa odkazy na súťaž, a to vrátane loga, ktoré firma sídliaca v Prahe uvádza na svojom webe.

IMG v žalobe podanej v New Yorku ďalej uvádza, že obchodná značka Miss Universe je preslávená a charakteristická a že DIC jej používaním klame verejnosť a spôsobuje súťaži značné a nenahraditeľné škody. Spoločnosť DIC zatiaľ informácie nekomentovala.

IMG sa v žalobe domáha odškodnenia za zneužitie ochranných známok vo výške 2,04 milióna dolárov za zmluvnú platby a nespresnené odškodnenie za porušenie sponzorskej zmluvy, ktorá mala platiť od roku 2015 do roku 2024.

IMG kontrakt zrušila vlani v auguste a svoj krok zdôvodnila finančnými problémami spôsobenými firmou DIC, ktorá dvakrát neuhradila požadované platby.

Spoločnosť Diamonds International Corporation bola založená v roku 2005 a zameriava sa na predaj investičných diamantov a diamantových šperkov. Pôsobí v strednej Európe, preniká ale aj na trhy v Rusku, Číne či vo Vietname.

Podiel v Miss Universe mal do roku 2015 terajší americký prezident Donald Trump, ktorý ale práva predal spoločnosti WME / IMG. Cena kontraktu známa nie je. Na Miss Universe sa zúčastňuje každoročnej aj zástupkyňa Slovenska.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Miss Universe

Diskusia (0 reakcií)