Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Najsledovanejšia česká televízia na Slovensku končí vo väčšine domácností. Primu nahradí TV Doma

21.08.2009, 10:15 | Lukáš Kočišek | © 2009 News and Media Holding

Prima nezmizne z ponuky UPC úplne, ostane v digitálnej káblovke UPC Digital.

  • Tlačiť
  • 90

Od pondelka výrazne klesne počet divákov českej televízie Prima na území Slovenska. Najväčší prevádzkovateľ retransmisie UPC Broadband Slovakia stanicu vyradí z ponuky rozšíreného súboru programov analógovej káblovej televízie.

Zmena súvisí so zaradením skúšobného vysielania novej televízie Doma, ktoré sa abonentom služby vo všetkých 32 mestách objaví na súčasnej programovej pozícii českej komerčnej dvojky.

Doma bude aj súčasťou balíka Basic v rámci služby digitálnej káblovej televízie UPC Digital. So zaradením do satelitnej platformy UPC Direct zatiaľ operátor nepočíta z dôvodu preplnenosti transpondérov.

Riaditeľ Markízy Václav Mika nechcel reagovať na to, či pozícia kanálu po Prime pomôže štartu TV Doma, alebo či môže práve "zobratie" Primy divákom zabezpečiť prvé negatívne prijatie pre TV Doma. "Je to vec UPC, nás sa to netýka," povedal pre Mediálne.sk na tlačovej konferencii k štartu novej stanice.

• Prečítaje si aj: Doma možno oslabí Markízu. Ale nemáme na výber, hovorí Mika

Prima je na Slovensku najsledovanejšou českou televíziou. V peoplemetroch síce nie sú vedené samostatne, ale v denníčkovom prieskume mala Prima veľký náskok.

"UPC má záujem skvalitňovať digitálnu káblovú televíziu, na čo sa v súčasnosti aj najviac sústreďujeme. Záujemcovia o Primu si túto stanicu nájdu v ponuke UPC Digital a to aj vrátane ďalších takmer 90 programov," povedal pre Mediálne.sk k vyradeniu Primy z analógovej káblovky hovorca UPC Jaroslav Kolár.

Operátor sa usiluje konvertovať svojich analógových zákazníkov na digitálnych. K 30. júnu 2009 vykazoval 205-tisíc abonentov analógovej káblovky oproti 42 700 zákazníkom UPC Digital. Napríklad v susednom Česku je už pomer dlhšie opačný, digitálnu káblovku od UPC tam má 353 100 používateľov, analógovú 187 500.

UPC Digital však môžu na Slovensku zatiaľ využívať iba obyvatelia ôsmich miest - Bratislavy, Košíc, Žiliny, Prešova, Trnavy, Banskej Bystrice, Pezinka a Nových Zámkov. Do všetkých lokalít kde UPC pôsobí by mala služba expandovať do konca roka 2010.

  • Tlačiť
  • 90

Tagy Odchod Primy