Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ulice roky špatia autá a vozíky s reklamou. Prečo sa mestá nevedia brániť

23.01.2020 | Jozef Ryník

Diskusia (14 reakcií) Pravidlá diskusie

23.01.2020 | Staromestsky bonvian

nevieme vyriesit ani billboardy, a riesime voziky.
Mhm...

23.01.2020 | shaggy

A čo treba na billboardoch riešiť?

Sú na tvojom pozemku a vadia ti? Odstráň ich.
Sú na tvojom pozemku a nevadia ti? Nie je problém.
Sú na cudzom pozemku a vadia ti? Bohužiaľ.

23.01.2020 | Staromestsky bonvian

Mne? Mne nevadia ani zaparkovane privesy.
Su legalne, a napriek tomu tu je clanok, ze "diera v zakone".
To mi vadi.

24.01.2020 | shaggy

Si na bulvárnom, doľava smerovanom médiu, neprekvapujú ma takéto články.

23.01.2020 | bluehen

Na takychto chytrakov moze mesto zavolat fizlov ktori by ich mali velmi pohotovo zuradovat tj zadrzat konkretnu osobu, aj ked je to napr brigadnik, zaistit dokazy potrebne k zalobe, ako kohokolvek kto neopravnene podnika na mestskom pozemku

23.01.2020 | Staromestsky bonvian

Kokos ja som tak rad, ze uz nemame komunisticke sudy, kde sudili takito tribuni ludi na zaklade nejakeho pocitu..

24.01.2020 | shaggy

A za čo by ich zadržali? Je zakázané mať príves? Dlhé vlasy môžem mať, či ani to nie je dovolené?

24.01.2020 | Peter 41

Dobrý deň,

nie je to celkom tak ako píšete. V meste Košice je od roku 1996 schválené VZN č.5, ktoré zakazuje odstavovať prívesné vozíky, karavany, prívesy a návesy dlhšie ako 24 h na verejných priestranstvách a komunikáciách, bez povolenia správcu cesty a príslušnej MČ.

24.01.2020 | Vauban

tiez kukam ako puk na tento clanok, ved parkovacia politika vsetko toto elegantne riesi

24.01.2020 | bluehen

V amerike nemozete ani odparkovat na ulici auto s napisom ze je na predaj - a tu hockto podla clanku moze pomaly hotel v karavane na ulici prevadzkovat, vraj staci ked ma spz?

24.01.2020 | Staromestsky bonvian

Asi na to maju zakon. My taky zakon nemame. Takze pisat o diere v zakone je usmevne.
Voziky nic neporusuju, ak by porusovali, tak sa to moze riesit. Zatial sa to riesit nemoze.

26.01.2020 | ivansk

haha, hlavne že tam veselo kempujú bezdáci priamo na uliciach.
https://www.instagr...

24.01.2020 | Andrej_sk

Tak toto je ubohy alibizmus zo strany institucii aj policie. Asi rovnaky ako parkovanie na chodniku, kde sa auta veselo desiatky metrov po chodniku premavali. Teraz, ked to bolo konecne novelizovane sa policajti zas vyhovaraju, ze vsetko nestihaju.
Ak by sa hocikde na verejnom priestranstva postavila babicka so snezienkami alebo cipkami, v momente by ju sikovali mestski policajti. Aj keby nic nepredala.
Ak si niekde odstavim dodavku a predavam z nej trdelniky, tak ma pokutuju? A ked ziadny trdelnik nepredam, len tam ma napisane Trdelniky tam a tam, to uz je v poriadku? Tak potom sa niekomu nespajaju neurony.
To si na petrzalskom sidlisku hocikto moze odparkovat nepojazdny kamion ci autobus az do skoncenia STK. A este bude mat samosprava naklady s jeho odtahnutim a likvidaciou.
To nam tu mozu odkladat prehrdzavele stare tankery a lodne kontajnery, namalujem na to nejaku reklamu a mam vrakovisko uprostred mesta uplne zadarmo.

Dat si niekde zadarmo stabilnu reklamu na verejne priestranstvo, je obohacovanie sa sukromnika na ukor obcanov a este sa zodpovedni vyhvaraju, ze su bezmocni!

26.01.2020 | citatelTrendu

Billboardy určite problém súm baše mestá sp nimi zaplavené. Ale ako to už býva, chybu hľadaj u politikov-neprijatie stavebného zákona. Jednoducho politkom v samospráve vyhovujú úplatky a keďže sú to straníci, politici na vládnej úrovni držia kšefty svojim straníkom. Nič iné, iba VLÁDNA KORUPCIA krytá zlým stavebným zákonom.