Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Ulice roky špatia autá a vozíky s reklamou. Prečo sa mestá nevedia brániť

23.01.2020, 13:55 | Jozef Ryník | © 2020 News and Media Holding

Vonkajšia reklama niektoré slovenské mestá doslova zaplavuje. Samosprávy sa síce vizuálny smog snažia regulovať, no často je to beh na dlhé trate. Úplne špecifickou kategóriou sú odstavené autá s veľkými inzertnými plochami, ktoré vidno takmer všade po krajine. Podnikatelia využívajú dieru v zákone a ešte viac zamorujú verejný priestor.

  • Tlačiť
  • 14

V uliciach miest, na chodníkoch či na verejných parkoviskách sa stále častejšie objavujú autá, prívesné vozíky, bicykle či trojkolky s reklamou.

Ak stoja na miestach na to určených, teda na parkoviskách alebo na verejnom priestranstve a neporušujú dopravné predpisy, nedopúšťajú sa žiadneho priestupku, hoci verejný priestor využívajú na súkromnú reklamu, na ktorej zarábajú. 

Odliadnuc od ekologického pohľadu na jazdenie autom s reklamou celý deň po meste stojí za pozornosť najmä problém prívesného vozíka s veľkým bilbordom parkujúceho na verejnom priestranstve.

„Táto forma reklamy sa na verejných priestranstvách objavuje stále častejšie a predstavuje podobný problém s optickým smogom ako reklama na automobiloch,“ uvádza Veronika Majtánová, hovorkyňa Trnavy.

Diera v stavebnom zákone

Reklamné vozidlo či prívesný vozík by nemal stáť kdekoľvek a na akokoľvek dlho. V praxi sa to však často nedodržiava.

Neprehliadnite

V Bratislave sa v minulosti vyskytli aj prípady, kedy si firma doviezla reklamný príves napríklad z Poľska a ten jednoducho zaparkovala na chodník.

Ak je príves na chodníku a 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 14

Tagy doprava, mestá, reklama, samospráva