Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Swan po spojení s Benestrou nemení názov, iba logo

13.09.2018, 14:26 | pol | © 2018 News and Media Holding

Nový telekomunikačný operátor, ktorý vznikne na Slovensku spojením Benestry a Swanu, bude vystupovať pod menom Swan. Mierne však upravuje logo, ktorému sa zmení farebnosť.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Benestra, Swan

Fúzia Swanu a Benestry neprinesie na telekomunikačný trh nový brand. Pri rozhodovaní  podľa spoločnosti zavážila najmä vysoká znalosť a hodnota značky Swan.

„Aj keď bude nová spoločnosť s obratom zhruba 100 miliónov eur dvojkou v korporátnom sektore, Swan má 70-tisíc rezidenčných zákazníkov, sieť pobočiek a partnerských predajní, ako i výkonný eshop na doméne swan.sk. Podľa analýz a odhadov, ktoré sme si nechali urobiť, by trvalo minimálne štyri roky a stálo by to okolo 15 miliónov eur, kým by sme parametre poznateľnosti novej značky dostali na úroveň Swanu,“ vysvetľuje dôvody rozhodnutia generálny riaditeľ Martin Mosný.

Neprehliadnite

Akcionári Benestry a Swanu zvažovali aj úplne novú značku, spojenie oboch existujúcich brandov alebo zachovanie jedného z názvov, tretí z variantov je napokon aj reálny scenár.

Swan

K zmene dochádza pri farbe loga – pôvodné modré nahradí fialové. „Fialová farba, ktorá vzniká spojením červenej a modrej, je viac než metafora spájania Swanu a Benestry. Je to farba, ktorá podľa psychológov podporuje kreativitu a fantáziu. Fialovú farbu sme doteraz používali v komunikácii služieb pre rezidenčných zákazníkov Swan Multimedia. Odteraz bude korporátnou farbou a súčasťou identity celého podniku,“ hovorí riaditeľ pre marketing a komunikáciu Roland Kyška.

Po aprílovom rozhodnutí Protimonopolného úradu SR, ktorý umožnil fúziu oboch spoločností, začali prípravy na konečné spojenie, ku ktorému dôjde na prelome rokov.

V novej spoločnosti budú mať 50-percentný podiel dve slovenské investičné skupiny Danubiatel a Sandberg Capital. Do konca tohto roka budú ešte obe spoločnosti fungovať pod rozdielnymi identitami, od januára už pod jednotnou identitou Swan.

„Obe spoločnosti už dnes riadi spoločný manažment a vznikli spoločné tímy, ktoré riešia nielen proces fúzie, ale aj nastavenie nového podniku. Už dnes zdieľame siete, využívame spoločnú chrbticovú sieť a pripravujeme spoločné produktové portfólio,“ hovorí o procese integrácie finančný riaditeľ Michal Kemeník. Spoločnosti sa v decembri tohto roka zároveň presťahujú do spoločného sídla.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Benestra, Swan

Diskusia (0 reakcií)