Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Rómovia sa môžu „vybieliť“, aby získali prácu. V kampani Divých makov

15.02.2019 | reb

Diskusia (1 reakcia) Pravidlá diskusie

16.02.2019 | bozsky

Cely prieskum bol robeny na 62 zamestnavateloch! To je velmi slaba vzorka.

Nikde sa neuvadza geograficka lokacia zamestnavatelov, no zamerne umiestnili romov do miest s velkym pomerom tohto etnika.
"Navyše, adresa uchádzačov bola upravená tak, aby bolo zreteľné, že rómsky uchádzač pochádza z oblasti s vysokým podielom rómskeho obyvateľstva. "
Z mojho pohladu, ak by som bol zamestnavatel so sidlom v Bratislave a uchadzac by si uvadzal adresu niekde na Spisi, nebudem ho pozyvat, ak mam rovnako vzdelaneho z povedzme Trnavy. Toto podla mna silne degradovalo cely prieskum. Mali ho radsej dat urobit niekomu, kto prieskumom rozumie.

PS: netvrdim, ze diskriminacia nie je. No bolo by treba do firiem, ktore takto diskriminuju poslat policiu a vysetrit kazdy pripad. Ja napriklad mam kamaratov, ktori zemestnali aj romov. Niektori si pochvaluju, ini sa popalili. Za zmienku stoji pripad, ked jeden rom "premiestnil" domov z restauracie 50 tanierov a 27 sad priborov, postupne po dobu 2 mesiacov. Nastastie vsetko bolo neposkodene, tak to kamarat zbalil a chalan obisiel bez oznamenia...