Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Rodové stereotypy v britských reklamách už nenájdete. Začal platiť ich zákaz

14.06.2019 | Rebeka Kosečeková

Diskusia (10 reakcií) Pravidlá diskusie

14.06.2019 | bozsky

boj proti prirode a zdravemu rozumu. MUZ A ZENA SU ROZDIELNI! DOPLNAJU SA! RODOVE "STEREOTYPY" SU OBRAZOM REALITY!!!

ja len dufam, ze sa muzi jedneho dna postavia a povedia si "MOZEME SA NA TO VY-YE-BAT" a nechaju zeny poradit si napr. s vymenou kolesa, alebo nosenim tazkych veci a dalsimi beznymi ukonmi, ktore zeny odmietaju robit, alebo nie su na ne fyzicky, ci psychicky stvorene.

PS: intersekcionalni liberali sa uz ozvali, ze preco nebol v seriali o Cernobyle ziaden cernoch. Mna by zaujimalo, preco tam komunisti neposlali makat a umierat ziadne zeny. Mozno preto, ze zensky zivot je pre zachovanie naroda, alebo skupiny daleko dolezitejsi, nez muzsky, lebo 1 muz moze oplodnit za 9 mesiacov stovky zien, ale 1 zena za 9 mesiacov vynosi len par deti.

14.06.2019 | martin33

Jednu (cisto fiktivnu) zenu - vedkynu tam ale autori dat museli, ako obet "feministickemu molochovi".
" Ulana Khomyuk, a nuclear physicist from Minsk. Khomyuk is a fictional composite character, who Watson says "represents the many scientists who worked fearlessly and put themselves in a lot of danger to help solve the situation"
https://en.wikipedi...)#Main

14.06.2019 | martin33

Tak toto je "socik v plnej krase". A to som Britov vzdy povazoval za pragmatickych realistov.

15.06.2019 | Bacil.BA

Treba zrušiť reklamu úplne a tovary môžu byť o polovicu lacnejšie. ;-) Alebo stanoviť aspoň nejaký strop....
Akurát že potom skrachujú nafúknuté reklamné a bildboardové spoločnosti, zopár TV staníc, a tak ďalej..., . No ale komu by zrovna toto chýbalo?

15.06.2019 | shaggy

Ty si zmeškal svoje vysnené prostredie o 30 rokov. Vtedy by pre teba bola radosť žiť.

16.06.2019 | Bacil.BA

Užil som si aj toho, tomu ver. ;-) No dnes mi príde spôsob reklamy ako obrovské samoúčelné plytvanie zdrojmi, resp. ako zdroj podvodov a tunelovania firiem, alebo daňovej povinnosti. Naozaj keď zbadáš na bildboarde reklamu na nové auto, alebo v telke nové nové vložky, vyvolá to u tebe nákupný impulz? Keď vidíš nákladnú reklamu monopolu ŽSR, vyvolá to v tebe potrebu cestovať vlakom? Etc...

17.06.2019 | shaggy

ŽSR má nejakú reklamu? A komu tie koľajnice a stanice ponúkajú?
Ešte raz - zmeškal si dobu, pretože hovoriť iným, či je plytvanie ich peniazmi samoúčelné, alebo nie, je také... totalitné. Tým, že sa niekto vyhýba daňovej povinnosti u mňa súcit nevzbudíš. Každý, kto chráni svoj majetok pred krádežou, si zaslúži obdiv.
Ale veľa z toho, čo si pomenoval - vyhýbanie sa plateniu daní, reklama na ZSSK, tunelovanie (štátnych, lebo ostatné nie sú moja starosť) firiem - má jednoduché riešenie. Schválne, či na to prídeš.

15.06.2019 | youri

Kazda doba ma svojich nabozenskych fanatikov, ktori budu zakazovat filmy, pocitacove hry, reklamy... z dovodu, ze skodia kazdemu, koho zrak na ne padne.
Zapad ide do ***** nepochopitelnym tempom.

15.06.2019 | shaggy

Už sa teším, ako sa u nás odstránia zo zákona tie stereotypné časti, napr. o nosení bremien v práci (čiže bude jedno, či je to žena, alebo muž). Ale zároveň sa prijme ochrana pred diskrimináciou a ak náhodou niekto nebude vládať v sklade prenášať 30kg krabice, tak to nebude jeho chyba, ale moja a budem musieť k nemu prijať ďalšieho človeka.

16.08.2019 | HlasNaHlas

Proti Brexitu som mal namietky, ale teraz som celkom rad, ze briti aj so svojimi zakonmi ostanu izoloani na svojom ostrovceku.