Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pre príspevok na Instagrame čelí Hajtová disciplinárnemu konaniu

01.10.2019, 17:48

Nedávnymi vyjadreniami Henriety Hajtovej z tlačového odboru prezidentskej kancelárie sa bude zaoberať disciplinárna komisia. Bývalá tvár televízie Markíza na svojom Instagrame označila organizátorov a účastníkov Národného pochodu za život za „inkvizítorov, pokrytcov, podofilov a úchylákov“.

  • Tlačiť
  • 0

H. Hajtová pridala príspevok so spomínaným popisom na svoj súkromný profil. Upozornili naň viaceré médiá a hovorca prezidentky Zuzany Čaputovej sa voči tomu ohradil. Stalo sa tak uplynulý týždeň, keď bola hlava štátu na služobnej ceste v New Yorku.

„Pani prezidentka sa od spomínaných vyjadrení ostro dištancuje, nesúhlasí s takýmito prejavmi, považuje ich za neprípustné. Sama volá po väčšom rešpekte v spoločnosti. Po návrate z Valného zhromaždenia OSN v New Yorku bude situáciu riešiť,“ povedal M. Strižinec.

Ako informuje denník Nový Čas, v utorok začala Kancelária prezidentky SR v súvislosti s vyjadreniami H. Hajtovej disciplinárne konanie na základe zákona o štátnej službe.

„Bola zriadená disciplinárna komisia, ktorá posúdi závažnosť porušenia služobnej disciplíny,“ uviedol hovorca.

Neprehliadnite

Hlavnými organizátormi Národného pochodu za život boli Konferencia biskupov Slovenska a nezisková organizácia Kanet. Cieľom bolo verejne podporiť ochranu života človeka od počatia a prijatie súvisiacich legislatívnych zmien.

Samotného pochodu v nedeľu 22. septembra za zúčastnilo približne 50-tisíc ľudí. Bol vyvrcholením série podujatí, ktoré sa začali predtým v piatok.

Prihlásili sa k nemu aj viaceré koaličné aj opozičné strany a hnutia, medzi nimi napríklad SNS, OĽaNO, ĽSNS a Sme rodina či zástupcovia mimoparlamentných strán KDH či Kresťanská únia. Z. Čaputová ako politička neprezentuje v tejto oblasti vyhranený názor. Súhlasí s legislatívou v súčasnom znení.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Zuzana Čaputová

Diskusia (0 reakcií)