Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Pokémoni alebo Kung Fu Panda. Pozrite si prvé hity tohtoročného Super Bowlu

27.01.2016, 12:14 | Veronika Bartošová | © 2016 News and Media Holding

Najväčšia športová, no zároveň aj reklamná udalosť v Amerike nazývaná Super Bowl sa odohrá o necelé dva týždne 7. februára.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Veľkí zadávatelia postupne predstavujú svoje pravdepodobne najdrahšie reklamy vôbec. Za 30-sekundový spot tento rok zaplatili 5 miliónov dolárov. Ponuka je rôznorodá, inzerujú pivné značky, automobilky alebo operátori.

V USA bude tento rok prenos vysielať CBS, vlani to bola televízia NBC a v roku 2014 stanica Fox. Na Slovensku vyvrcholenie futbalovej ligy NFL odvysiela stanica Sport 2 HD.

Celkové príjmy vysielateľa z reklamy by podľa odhadov mohli presiahnuť 400-miliónovú hranicu. Vlani sa počas Super Bowlu odvysielalo 82 reklám, cena za 30-sekundový spot bola 4,4 milióna dolárov.

Pre tento rok CBS pre zadávateľov pripravila novinku – inzerciu predávala okrem televízie aj pre online stream. Väčšina reklám bude teda viditeľná na oboch platformách.

Počas reklamných prestávok vystúpia interpreti ako Coldplay, Beyoncé alebo Bruno Mars.

Na tohtoročnom Super Bowle budú aj Pokémoni. Pripomenú divákom svoje 20. výročie. Nebude chýbať hlavný hrdina Ash, ale hlavne množstvo ľudí, ktorí si hovoria, že to dokážu.

Postavy z filmu Kung Fu Panda sa objavia v kampani značky Wix. Tá na podujatí debutovala minulý rok s Terrellom Owensom a Brettom Favrem. 

Značka LG prichádza s mužom z budúcnosti, ktorého si zahral Liam Neeson. Chce všetko zmeniť.

Staré známe Doritos na Super Bowle nie sú nováčikom. PepsiCo, pod ktoré značka patrí, dáva ľuďom šancu vyhrať 1 milión dolárov. A psy v nej bojujú za svoju obľúbenú pochúťku.

Pivná značka Bud Light obsadila do svojho 30-sekundového spotu Amy Schumer a Setha Rogena. Kampaň pochádza z dielne reklamnej agentúry Wieden + Kennedy.

Automobilová značka Mini od BMW oznámila spoluprácu so šiestimi známymi tvárami. Patrí k nim Serena Williams, Abby Wambach, T- Pain, Randy Johnson, Tony Hawk a Harvey Keitel. Očakávať môžete šesť dlhých rozhovorov.

Celebritný je aj spot značky Kia. Hlavným hrdinom spotu je Pierce Brosnan. 

Prvýkrát na Super Bowle predstaví známu osobnosť vo svojej kampani aj značka Skittles. Vybrala si frotmana skupiny Aerosmith Stevena Tylera.

A spot predstaví aj značka kečupov Heinz.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Super Bowl 2016

Diskusia (0 reakcií)