Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Pápež František vymenoval nového hovorcu Vatikánu

18.07.2019, 14:36 | TASR | Mediálne.sk

Pápež František vymenoval nového hovorcu Vatikánu. Je ním Matteo Bruni, vo Veľkej Británii narodený predstaviteľ, ktorý mal počas pápežových ciest na starosti mediálnu logistiku. Vo štvrtok o tom informovala tlačová agentúra AP.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

Vatikán

M. Bruni preberá funkciu od Alessandra Gisottiho, ktorý sa stal dočasným hovorcom Vatikánu po náhlom odchode Grega Burkea vlani 31. decembra.

A. Gisotti vždy upozorňoval, že jeho funkčné obdobie bude dočasné vzhľadom na náročnosť tohto zamestnania a na povinnosti voči svojej mladej rodine.

Vatikán vo štvrtok uviedol, že A. Gisotti teraz prejde na vatikánsky komunikačný úrad (Dikastérium pre komunikáciu), kde bude zástupcom riaditeľa mediálneho oddelenia.

Bruniho vymenovanie je najnovším krokom v reorganizácii komunikačnej činnosti Svätej stolice za pápeža Františka.

Neprehliadnite

G. Burkea vymenoval pápež za svojho hovorcu v lete 2016. Ten na poste po desiatich rokoch nahradil talianskeho jezuitu Federica Lombardiho.

Zastupujúcou hovorkyňou sa v tom čase stala španielska novinárka Paloma García Ovejerová, ktorá bola vôbec prvou ženou vo vatikánskom hovorcovskom tíme. Koncom minulého roka vo funkcii skončila spolu s G. Burkem.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Vatikán

Diskusia (0 reakcií)