Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

„Na koho myslíš, keď si pripínaš narcis?“ Pýta sa Liga proti rakovine

09.04.2019, 19:02 | reb | © 2019 News and Media Holding

Vo štvrtok prebehne na Slovensku 23. ročník Dňa narcisov – verejnoprospešnej finančnej zbierky, ktorú organizuje Liga proti rakovine. Pri tejto príležitosti prišla s komunikačnou kampaňou „Na koho myslíš, keď si pripínaš narcis?“. Organizácia tým chce poukázať na to, že za každým narcisom sa skrýva príbeh konkrétneho človeka.

  • Tlačiť
  • 0

Počas Dňa narcisov budú dobrovoľníci tradične v uliciach slovenských miest zbierať príspevky na pomoc ľuďom trpiacim rakovinou. Aj tento rok vyzbierané prostriedky následne prispejú k pomoci pre pacientov a poradenstvo pre zdravú populáciu.

Liga proti rakovine opäť podporila Deň narcisov novou kampaňou. „Na koho myslíš, keď si pripínaš narcis?“ sa pýta aj v hlavnom spote. Jeho hlasom je herec Ján Gallovič, ktorý združenie dlhodobo podporuje.

V spote odpovedá na otázku niekoľko účinkujúcich. K J. Gallovičovi sa na svojich sociálnych sieťach v rámci podpory Dňa narcisov pridajú aj iné známe tváre – influenceri, herci, moderátorky, blogerky či umelci.

Obdobie komunikácie Dňa narcisov trvá od prvého apríla do 17. apríla. „Vďaka ústretovosti mediálnych partnerov prebehne komunikácia prostredníctvom všetkých druhov médií, OOH plôch a sociálnymi sieťami,“ približuje tím Ligy proti rakovine.

Tiež pripomína, že príspevky zozbierané počas tohto dňa umožnia realizáciu projektov a programov smerujúcich predovšetkým ku konkrétnej praktickej pomoci onkologickým pacientom a ich rodinám naprieč Slovenskom.

Časť získaných zdrojov sa poskytuje aj na obstaranie nevyhnutného prístrojového vybavenia nemocničným, zdravotníckym zariadeniam, paliatívnym oddeleniam aj hospicom. Finančne budú podporené i menšie občianske združenia pracujúce s onkologickými pacientmi či výskum v oblasti onkológie.

Liga proti rakovine bude vďaka príspevkom pokračovať aj v realizácii vlastných projektov, ktoré sú určené na priamu pomoc onkologickým pacientom a ich rodinám. K ním patria napríklad bezplatná linka Onkoporadňa, Sieť psychológov či Relaxačné pobyty pre pacientov. Všetky detaily uvádza aj na tematickom webe.

Deň narcisov podporuje viacero partnerov. Bude medzi nimi napríklad aj Fun rádio, ktoré pripravuje „Narcisovú Tour“ po Slovensku s moderátorom Matejom „Sajfom“ Cifrom.

Ten bude v role dobrovoľníka prispievateľom osobne pripínať narcisy. Fun rádio bude vo štvrtok od rána informovať o tom, v ktorom meste a kde presne sa nachádza. Vo vybraných mestách bude možné stretnúť auto označené logom Ligy proti rakovine, Fun rádia a Hopin Taxi.

Zbierku podporila aj hudobná skupina Fragile, ktorá má pripravené špeciálne koncerty na podporu Dňa narcisov. V rámci svojej „Fragile Bratislava Narcis Tour“ odohrá spolu jedenásť koncertov v Bratislave.

Zdroj: Liga proti rakovine

Liga proti rakovine bude vo štvrtok organizovať Deň narcisov v uliciach miest 23. rok. Pripomína, že vlani sa dobrovoľníkom podarilo vyzbierať vyše milión eur.

Čistý výnos – presne 982 222,72 eur – použila Liga na zastrešenie a realizáciu psychosociálnych projektov pre onkologických pacientov, na podporu nemocničných a zdravotníckych zariadení, výskumu a aj na podporu informovanosti o prevencii a zdravom životnom štýle. Tento rok sa má do Dňa narcisov zapojiť vyše 15-tisíc dobrovoľníkov.

Zdroj: Liga proti rakovine

Zdroj: Liga proti rakovine

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Liga proti rakovine

Diskusia (0 reakcií)