Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Media and Digital Services získala internetovú banku Zuno

17.12.2015, 13:02 | Vladimíra Orgoňová | © 2015 News and Media Holding

Mediálna agentúra Media and Digital Services bude pre Zuno banku zabezpečovať plánovanie reklamného priestoru v televíziách.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Od januára 2016 tak po piatich rokoch nahradí agentúru ZenithOptimedia, s ktorou už Zuno na Slovensku spolupracovať nebude. 

„Zuno banka priamo zakontrahovala spoločnosť Media and Digital Services pre planning televízneho reklamného priestoru. Väčšinu aktivít, prislúchajúcich mediálnej agentúre, si však marketingové oddelenie Zuno podľa osvedčeného modelu zabezpečuje internými silami,“ uviedol pre Mediálne.sk PR manager Zuno Slovak republic Ivo Trávniček.

Podľa monitoringu agentúry TNS Slovakia za prvých jedenásť mesiacov tohto roka preinvestovala Zuno banka v médiách približne 9,6 milióna eur, z toho inzertné výdavky v televízii tvorili viac ako 99 percent z celkového budgetu.

Mediálna agentúra Media and Digital Services, ktorá bude od nového roka zabezpečovať servis pre spoločnosti spadajúce do portfólia Penty, tak získala klienta mimo tohto portfólia. Koncom septembra tohto roka kúpila Zuno banku od Raiffeisen Bank International (RIB) spoločnosť, ktorá vlastní banku ruského oligarchu Mikhaila Fridmana - Alfa Bank.

ZenithOptimedia vyhrala tender v júli 2010, ktorý sa konal v réžii vtedajšej materskej spoločnosti RBI, na nákup reklamného priestoru pre Zuno na Slovensku a v Česku.

Po Prima banke, ktorá tiež patrí Pente, tak prichádza po piatich rokoch o ďalšieho významného klienta. Prima banka podľa monitoringu agentúry TNS Slovakia patrila do prvej desiatky najväčších zadávateľov reklamy na Slovensku za rok 2014. Za prvých jedenásť mesiacov tohto roka preinvestovala v médiách približne 17,2 milióna eur.

Agentúra Media and Digital Services sa zúčastnila od svojho vzniku v auguste tohto roka viacerých tendrov, z ktorých niektoré oficiálne výsledky nateraz ešte nie sú k dispozícii.

Poznámka: Mediálne.sk je súčasťou vydavateľstva News and Media Holding, ktoré patrí finančnej skupine Penta.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Diskusia (0 reakcií)