Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Kuča končí ako šéf tlačového na Úrade vlády, ide späť k Druckerovi

10.08.2019, 09:50 | TASR | Mediálne.sk

Riaditeľ tlačového a informačného odboru Úradu vlády (ÚV) SR Tomáš Kuča bude vo svojej funkcii pôsobiť oficiálne do konca augusta. Jeho ďalšie profesijné kroky budú smerovať k bývalému ministrovi zdravotníctva Tomášovi Druckerovi.

  • Tlačiť
  • 0

„Tomáš Drucker, ktorého považujem za profesionála orientovaného na výsledky a s ktorým som niekoľko rokov spolupracoval na Slovenskej pošte, ako aj v rezorte zdravotníctva, ma oslovil na spoluprácu. Vyhodnotil som to ako profesionálnu výzvu a súhlasil som,“ uviedol T. Kuča v stanovisku.

O jeho presune k T. Druckerovi informoval portál Aktuality.sk. Bývalý minister v službách Smeru podľa všetkého pripravuje vlastnú politickú stranu, aj keď zatiaľ to oficiálne nepotvrdil. Začal však aktívne komunikovať na verejnosti aj cez sociálne siete, kde napísal, že bude cestovať po regiónoch a zbierať podnety. 

Ako doplnil T. Kuča, s predsedom vlády SR Petrom Pellegrinim (Smer-SD) sa dohodli na ukončení pôsobenia k 31. augustu, pričom do tohto termínu si bude čerpať zostatkovú dovolenku.

„Rovnako považujem za dôležité poďakovať Petrovi Pellegrinimu, ktorého vnímam ako mimoriadne pracovitého pragmatika a profesionála, za príležitosť pracovať v jeho tíme na Úrade vlády SR. Je to pre mňa veľká profesionálna skúsenosť,“ doplnil.

T. Kuča vo funkcii pôsobil od 1. novembra minulého roka. Dovtedy pôsobil ako riaditeľ komunikačného odboru Ministerstva zdravotníctva SR.

Pred príchodom na ministerstvo zdravotníctva pôsobil ako vedúci odboru komunikácie Slovenskej pošty. Vyštudoval Obchodnú fakultu Ekonomickej univerzity v Bratislave. V prostredí médií a komunikácie sa pohybuje viac ako 20 rokov, bol aj šéfredaktorom spravodajstva Markízy.

Predošlým šéfom komunikačného odboru na úrade vlády bol Erik Tomáš. Vo funkcii skončil vlani v marci spolu s Robertom Ficom, ktorý podal demisiu.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)