Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Katolíci sa sťažovali na vizuál so slovenskou dídžejkou. Vraj hanobí kresťanský symbol

16.12.2019, 09:42 | Rebeka Kosečeková | © 2019 News and Media Holding

Arbitrážna komisia Rady pre reklamu (AK RPR) sa opäť venovala kampaniam, ktoré mohli porušiť etický kódex. Podnet tentoraz dostala na spoločnosť Pijeme.sk a jej vizuál so sloganom „Piješ s nami alebo proti nám?!“ či udalosť Novej Cvernovky s dídžejkou B-Complex. Na pozvánku na Facebooku sa sťažovalo Združenie slovenských katolíkov.

  • Tlačiť
  • 11

Na bilbord, webovú stránku a fanušíkovskú stránku na Facebooku Pijeme.sk so spomínaným vizuálom poslalo Rade sťažnosť občianske združenie Fórum Pi s rozumom Slovensko.

Podľa neho táto reklama zobrazovala a podporovala nezodpovednú konzumáciu alkoholu vo veľkom množstve a vytvárala dojem, že alkohol napomáha športovej výkonnosti, keďže zobrazuje hokejistu v akcii.

Pokračuje, že reklama v podobe bilbordu zobrazuje konzumáciu zo športovej fľaše a vo veľkom množstve. Aj keď v danom prípade nezobrazuje konkrétnu fľašu alkoholu, vizuál priamo odkazuje na web subjektu, ktorý ponúka službu expresnej dodávky alkoholu. Navyše na predmetnej webstránke je už športová fľaša nahradená fľašou vodky.

Fórum tiež namietalo, že v rámci reklamy bolo použité jeho logo, avšak Pijeme.sk nie je členom predmetného združenia a o možnosť použitia loga nepožiadalo, ani o tom neinformovalo. V danom prípade podľa sťažnosti zadávateľ zneužíva ochrannú známku a poškodzuje dobré meno a dlhoročný imidž združenia.

Vizuál Pijeme.skZdroj: Facebook.com

Vo vzťahu k vizuálu bilbordu AK RPR rozhodla, že 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 11

Tagy Rada pre reklamu