Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

K premiérovi sa ako riaditeľ tlačového odboru posúva bývalý šéf správ Markízy

24.10.2018, 14:49 | TASR | pol

Riaditeľom tlačového a informačného odboru Úradu vlády SR bude od 1. novembra doterajší riaditeľ komunikačného odboru ministerstva zdravotníctva Tomáš Kuča.

  • Tlačiť
  • 0

T. Kuča pracuje v prostredí médií a komunikácie vyše 20 rokov, zviditeľnil sa najmä ako redaktor spravodajstva v Markíze.

Začínal ako redaktor - elév v Hospodárskych novinách, následne pôsobil ako redaktor denníka Sme, odkiaľ prešiel do Markízy. Tam sa neskôr stal aj šéfredaktorom spravodajstva.

„Možnosť pracovať pre predsedu vlády je pre mňa ako dlhoročného komunikačného profesionála v každom prípade výzva,“ zhodnotil T. Kuča.

Dosiaľ pôsobil T. Kuča na ministerstve zdravotníctva. Predtým bol vedúcim odboru komunikácie Slovenskej pošty. Na oboch pôsobiskách spolupracoval s Tomáš Druckerom, bývalým šéfom pošty a neskôr rezortu zdravotníctva.

Neprehliadnite

Pre Aktuality.sk T. Kuča povedal, že nebude pôsobiť vo funkcii hovorcu premiéra. V nej skončí na konci októbra Beatrice Szabóová, ktorá prechádza na rezort diplomacie. Na úrad vlády prišla s predošlým premiérom Robertom Ficom.

„Na túto pozíciu mám v pláne definovať buď niekoho z existujúceho tímu alebo budem hľadať v externom prostredí,“ uviedol T. Kuča.

Predošlým šéfom komunikačného odboru na úrade vlády bol Erik Tomáš. Vo funkcii skončil spolu s Robertom Ficom, ktorý podal demisiu.

V tíme Petra Pellegriniho naopak zostali ďalší Ficovi mediálni poradcovia Michal Hlaváč a Marián Bednár.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy hovorca, premiér, úrad vlády

Diskusia (0 reakcií)