Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom
Objednajte si denný súhrn správ
Vyberiete si len témy, ktoré vás zaujímajú.
Zasielanie newslettra kedykoľvek vypnete.

Jandl: Celebrity nahradili deti a ich sny

17.01.2014, 11:10 | Mediálne.sk

Pozrite si víťazné reklamy ankety Kampaň mesiaca za november 2013

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

KAMPAŇ 11/13

hodina_detom_zachranar_560

hodina_detom_zachranar_560

Nadácia pre deti Slovenska
Hodnotenie: 4,01 / 5 bodov

Zadávateľ: Hodina deťom
Agentúra: Jandl

Viac o kampani na konci článku


2. miesto

Anjelské Vianoce
Hodnotenie: 3,07 / 5 bodov

coop_jednota_anjelske_vianoce_3_2

coop_jednota_anjelske_vianoce_3_2

Zadávateľ: Coop Jednota
Agentúra: Jandl

Viac o kampani Anjelské Vianoce


3. miesto

Pravé Vianoce
Hodnotenie: 2,95 / 5 bodov

telekom_prave_vianoce_3_2

telekom_prave_vianoce_3_2

Zadávateľ: Slovak Telekom
Agentúra: MUW Saatchi & Saatchi

Viac o kampani Pravé Vianoce

 

Pozrite si aj ďalšie práce, ktoré sa dostali na shortlist


Bodové hodnotenie kategórie Kampaň (max. počet bodov je 5)

Ako sa hodnotí Kampaň mesiaca? (upravená metodika)

Pozrite si víťazov v ďalších kategóriách

PRINT

ONLINE

RÁDIO

TV SPOT

OUTDOOR

Nadácia pre deti Slovenska v priebehu minulého roka zrozhodla zmeniť svoj komunikačný koncept od špiku kosti. Vymenila reklamnú agentúru a celebrity, ktoré sa v kampaniach verejnej finančnej zbierky Hodina deťom objavovali niekoľko rokov, poslala do úzadia.

Úplne nový koncept zaujal aj porotcov v ankete Kampaň mesiaca, ktorou je okrem odborných porotcov aj laická porota.

Zbohom Banášová, zbohom Sajfa

Cieľom kampane je snaha odkomunikovať verejnú finančnú zbierku Hodina deťom, ktorá podporuje trvalé a pozitívne zmeny v živote detí a mladých ľudí na Slovensku. Nadácia po pätnástich rokoch od základu zmenila svoju vizuálnu komunikáciu a stratégiu pod taktovkou novej reklamnej agentúry. Kreatívny koncept si zobrala na starosť reklamná agentúra Jandl.

hodina_detom_hokejista

hodina_detom_hokejistaZdroj: Jandl

Najzásadnejšou zmenou pre verejnosť bola pravdepodobne skutočnosť, že nadácia po viac ako desiatke rokov „dala zbohom“ celebritám. Hlavnými postavami celej kampane sa stali deti, ktoré vykonávajú rôzne povolania. Vášaryová, Chudík, Stanke, Banášová či Sajfa sa v rámci kampane objavili len v rámci verejných eventov.

„Cieľom celej kampane bola snaha oveľa viac upútať pozornosť na zbierku Hodina deťom. Známe osobnosti nahradili deti a ich sny. Kampaň z nášho pohľadu uspela najmä vďaka jasnému posolstvu v spojení s atraktívnym, kreatívnym a citlivým prevedením,“ uviedol chief creative officer z agentúry Jandl Bernd Fliesser.

Ako ďalej uviedol, nový kreatívny koncept je spoločným nápadom celého tímu. „Najväčšou inšpiráciou pre túto konkrétnu kampan boli naše vlastné deti a spomienky na detstvo,“ vysvetľuje.

Detská pracovná sila

Nosnou myšlienkou nového konceptu sú veľké sny, ktoré potrebujú malú pomoc v podobe hodinovej mzdy. Práve tie nadácia komunikuje prostredníctvom detských postáv, vykonávajúcich povolania typické pre dospelých.

Do televízie boli nasadené tri televízne spoty, v ktorých sa deti premenili vo svojich snoch na pilota lietadla, šoféra sanitky a hokejového brankára. „Veľké sny potrebujú malú pomoc,“ tvrdí voice-over v spotoch.

„Našim primárnym cieľom bolo komunikáciu ozvláštniť, ale zároveň zachovať jej emočnú silu. A to je jeden z dôvodov, prečo sa hlavnými hrdinami stali deti a zohrávajú v celej kampani kľúčovú úlohu. Zároveň sme radi, že konečný výsledok je veľmi kvalitný po ideovej, ale aj po produkčnej stránke,“ tvrdí Fliesser.

Súčasťou mediamixu je aj printová kampaň a rozhlsové spoty, ktoré vznikli v spolupráci s Protos Production. Fotoprodukciu zabezpečil Matúš Bence.

hodina_detom_pilotka

hodina_detom_pilotkaZdroj: Jandl

Kampaň bola nasadená v médiách v priebehu mesiacov november a december. Okrem kategórie “Kampaň” získala prvenstvo aj v kategóriách “TV spot”, “Print”, “Rádio”.

  • Tlačiť
  • Poslať e-mailom
  • Oznámiť chybu
  • 0

Tagy Kampaň mesiaca

Diskusia (0 reakcií)