Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Do programatickej siete R2B2 pribudli ďalší slovenskí vydavatelia

01.08.2018, 10:41 | pol | © 2018 News and Media Holding

Digitálna reklamná sieť spoločnosti R2B2 sa na Slovensku rozširuje o ďalšie vydavateľstvá. Sú nimi Internet.sk, Košice:Dnes a Startitup. Sieť ponúka predaj reklamného priestoru programatickou cestou. Zároveň ohlásila doplnenie ponuky o nové bannerové a video formáty.

  • Tlačiť
  • 0

R2B2 patrí k hráčom prevádzkujúcim digitálnu reklamnú sieť v Česku a na Slovensku. Aj Internet.sk, Košice:Dnes a Startitup Group ako zapojené médiá už ponúkajú inzerentom bannerové formáty a mobilný branding programatickou cestou. Startitup navyše pridáva video formát Outstream a Internet.sk video formát Instream.

„Svoj reklamný priestor sme ponúkli programaticky s cieľom zautomatizovania, vyšších výnosov a vyššej výkonnosti kampaní pre našich inzerentov na portfóliu našich webov,“ vysvetľuje Peter Minárik, Traffic & Programmatic Manager v spoločnosti Internet.sk, kam patria weby ako Dnes24.sk, Sport7.sk, Fony.sk, Zdravie.sk či Rodinka.sk.

„R2B2 vnímame ako lídra na trhu programatickej reklamy v Českej republike a veríme, že jeho dlhoročné skúsenosti nám pomôžu ešte viac zmonetizovať naše inventory a priniesť zadávateľom inzercie ďalšiu pridanú hodnotu,“ dodal P. Minárik.

R2B2 chce popri zapájaní nových médií zlepšovať svoju sieť novými formátmi. „Momentálne máme nasadené všetky bannerové formáty vrátane prémiových, ako je napríklad Branding. To platí i pre mobilné verzie. Ďalej sme doplnili video formát Outstream, ktorý sa zobrazuje priamo v textovom obsahu, a tak inzerent získava väčšiu pravdepodobnosť interakcie od návštevníka webu. Video reklama je na Slovensku obľúbená, čo by malo Outstreamu dopomôcť k vyššej miere interaktivity,“ hovorí Michal Dvořáček, Publisher Manager v spoločnosti R2B2.

R2B2 prevádzkuje svoju reklamnú sieť na Slovensku od roku 2017. Svoj reklamný priestor v nej ponúka aj televízia Markíza v rámci programatickej reklamy v HbbTV.

S R2B2 spolupracujú aj prevádzkovatelia webov Sme, Hospodárskych novín, Zoznam.sk, Parlamentné listy či Rádio Expres, Fun rádio a Europa 2.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)