Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Český študent predal svoje telo na reklamu

25.01.2012, 14:12 | Veronika Bartošová | © 2012 News and Media Holding

Každý deň nosí tričko s logom rôznych spoločností a stará sa aj o ich komunikáciu na sociálnych sieťach.

  • Tlačiť
  • 0

pavel_kotyza_nosimvasetricko_cz

Zdroj: Mam.ihned.cz

Študent českej Univerzity Tomáša Baťu v Zlíne Pavel Kotyza sa rozhodol, že svoje vlastné telo začne ponúkať v reklamnom priemysle. V rámci projektu Nosimvasetricko.cz si každý deň oblieka tričko s logom rôznych spoločností.

Súčasťou kampane je aj YouTube video obsahujúce odkaz na webové stránky spoločnosti, ktorá ponúka na tričku propagované služby. Projekt v rámci multimediálnej reklamy ponúka svojim klientom aj pridaný obsah na sociálnych sieťach Twitter alebo Facebook.

„Prvotnou myšlienkou bolo podporiť novovzniknuté projekty, takzvané. start-upy a podnikateľov, ktorí by sa chceli netradične zviditeľniť a pritom by ich to nestálo veľa,“ uviedol pre portál Mam.ihned.cz Kotyza. Na jeho tričku sa objavili aj logá väčších spoločnosti ako Student Agency či Nová scéna Národného divadla.

Prenájom reklamného pútača spustil študent 1. januára pri cene 10 českých korún za deň. Hodnota narastá každým dňom o rovnakú čiastku vo výške 10 českých korún, čiže na konci roka záujemcovia za reklamu zaplatia 3 660 korún na deň.

„Najskôr som uvažoval nad jednotnou cenou napríklad 500 korún za deň, lenže to potom zákazníkov nenúti k tomu, aby si kúpili reklamu hneď na druhý deň a radšej počkajú na iný dátum. Preto sa cena zvyšuje,“ vysvetľuje študent.

Kotyza k nápadu byť „chodiacim reklamným nosičom“ prišiel počas pobytu v Spojených štátoch, kde podobný projekt iwearyourshirt.com prevádzkoval Jason Stadler.

Študent si aktuálne obliekala tričko s logom mobilnej logickej hry Rune Legend dostupnej pre Windows Phone 7 na Marketplace.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)