Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Britský zákaz stereotypov už platí. Pozrite si reklamy, ktoré dostali stopku

15.08.2019 | reb

Diskusia (6 reakcií) Pravidlá diskusie

15.08.2019 | FeroImrecze

Škodlivé nie sú tie reklamy ale tie nezmyselné novodobé zákony ktoré nás presviedčajú že niet rozdielu medzi mužom a ženou, že trendy majú udávať homosexuáli, že čím je človek viac vyšinutý tým je ho treba viac akceptovať a že všetko čo tisícročia fungovalo je vlastne zle a treba to robiť všetko presne naopak. Takýmto tempom budú mať o 20 rokov všetci muži menzes, deti sa budú rodiť zo skumaviek v inkubatoroch rodičom rovnakého pohlavia a potetovane ženy sa pri pive s cigaretou v papuli budú pretlačiť v krčme ktorá má väčšie bicepsy.

15.08.2019 | Vlasko

Na reklamu VW sa stazovali 3 ludia. Na Philadelphiu okolo 170 myslim. Videl som oboje a specialne reklama na VW nebola o ziadnych stereotypoch. Ale co uz, novinarici Trendu su banda puritanskych socanov tak sa im taketo rozhodnutia budu velmi pacit. Muz sa stara o dieta - zakazat. Zena sa stara o dieta zakazat. SJWs toto miluju.

15.08.2019 | mam_rad_jablka

Som za rodovú rovnosť. Tieto reklamy ju z môjho videnia sveta nijako neporušujú. Ak je to vtipné a neuráža, prečo nie. Je to pekný humor, nie znevažujúci. Ak sa bude veľmi tlačiť, vznikne protitlak. Zo žien nikdy nebudú masovo baníčky a z chlapov jemné aquabely. Ak, tak sú to malé skupiny, treba rešpektovať voľbu, dať im šancu ale nie zosmiešňovať.

Treba rozlišovať medzi rodovou rovnosťou na úrovni platov, zastúpenia žien v politike a fyzickými danosťami pohlavia. Ak je raz muž nadupaný testosterónom, tak bude žiť aktívnejšie ako žena, ktorá dá viac na vzťahy. Uvedomujem si, že všetci sme na krivke posunutý kdesi a nikto nie je ideál. Za nesprávne, ale považujem účasť preoperovaných mužov na ženských pretekoch. To jednoducho nie je fér.

Všetko je potrebné s dávkou sedliackeho rozumu. Čiara je tenká a nedá sa vyhovieť každému. Treba si nanovo definovať kultúru, ako má spoločnosť vyzerať. U nás sa diskusia vedie o témach 30 rokov za západnou Európou. Tieto témy budeme riešiť neskôr.

15.08.2019 | FeroImrecze

U nás sme našťastie ešte nie tak za hranou ako na západe a snáď sa poucime že nikdy nebude zo psa slanina a z chlapa dojčiaca matka. Aj keď nedávno keď som oslovil mladú mamičku čo do seba liala druhé pivo, otázkou či ona už nekoji keď pije, odpoveďou mi bolo že či si to nechcem skúsiť ja, že kde žijem, že dnes sa nedojči pol roka ako kedysi v praveku a že jej 2 mesiace bohato stačili. A náš v škole učili že nič lepšie ako čo najdlhšie dojcenie mamička pre dieťa spraviť nemôže. Teraz je to už škodlivý stereotyp.

16.08.2019 | HlasNaHlas

Proti Brexitu som mal namietky, ale teraz som celkom rad, ze briti aj so svojimi zakonmi ostanu izoloani na svojom ostrovceku.

16.08.2019 | HlasNaHlas

To sú fakt, ťažké zločiny, proti ktorým zakročila britská legislatíva. Briti si konečne môžu slobodne vydýchnuť.