Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Barbie bez vlasov či s kožnou chorobou. Mattel chce podporiť rozmanitosť

29.01.2020, 17:21 | ČTK

Výrobca bábik Barbie, firma Mattel, uviedla na trh nové modely, aby rozšírila ich rozmanitosť. Nové prírastky do radu Barbie Fashionistas predstavuje napríklad Barbie bez vlasov alebo s kožnou poruchou vitiligo.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy

Barbie, Mattel

Vo vyhlásení firma Mattel uviedla, že prostredníctvom nových modelov bábik chce prezentovať „pestrý a rozmanitý pohľad na krásu a módu“.

K holohlavej bábike firma uviedla: „Keď dievčatko z akéhokoľvek dôvodu príde o vlasy, môže sa stotožniť s bábikou z tejto série.“

A pokiaľ ide o vitiligo, pri ktorom sa z kože stráca pigment – bábika zobrazujúca túto poruchu podľa firmy Mattel zaznamenala najviac kladných ohlasov, keď jej prototyp spoločnosť zverejnila na svojom Instagrame, píše web CNN.

Firma tiež rozšírila sériu bábik o modely s protetickými končatinami a vyrába aj bábiky na vozíčku, ktoré boli vlani najpredávanejšie z rady Barbie Fashionista v Británii.

Neprehliadnite

Na vzniku prvej bábiky s protetickou končatinou Mattel spolupracoval s Morgan Reevesovou, 13-ročnou aktivistkou, ktorá sa narodila bez ľavého predlaktia.

Mattel začal rozširovať rady svojich bábik a ponúkať širšiu škálu rôznych odtieňov pleti, farby očí, druhov vlasov a oblečenia po kritike, že Barbie propaguje nerealistický ideál štíhlej belošky.

V roku 2017 firma uviedla na trh prvý Barbie v moslimskej šatke hidžáb.

  • Tlačiť
  • 1

Tagy Barbie, Mattel