Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

TV Lux prinesie prenos zo svätej omše pri príležitosti 250. výročia posvätenia Národnej Baziliky v Šaštíne

07.08.2012, 13:20 | TV Lux

  • Tlačiť
  • 0

V nedeľu 12. augusta prinesie Televízia LUX priamy prenos z pontifikálnej svätej omše pri príležitosti 250. výročia posvätenia Národnej Baziliky v Šaštíne. Svätú omšu so začiatkom o 10:30 h bude celebrovať Mons. Stanislav Zvolenský, bratislavský arcibiskup a metropolita.

Oslavy 250. výročia posvätenia Baziliky sa začnú v sobotu 11. augusta o 17:00 h otvorením púte – výstavou o veľkých ctiteľoch Sedembolestnej Panny Márie. Nasleduje modlitba posvätného ruženca, svätá omša, uvedenie novej knihy o Bazilike, prednáška prof. Evy Fordinálovej, duchovný program a tichá adorácia. V nedeľu budú v Bazilike slúžené sväté omše o 7:00 h, o 8:45 h a o 10:30 h . O 14:30 h nasleduje pobožnosť k Sedembolestnej s eucharistickým požehnaním. O 15:00 sa začína organový koncert Mgr. Evy Molekovej, dirigentky miestneho chrámového zboru. Program bude pokračovať koncertom gospelovej skupiny Kapucíni & Stanley a svätou omšou o 19:00 h. Počas nedeľného programu budú mať účastníci púte možnosť navštíviť stánok Klubu priateľov TV LUX, ktorý bude umiestnený v areáli podujatia.

Televízia LUX je slovenská katolícka televízia, ktorá spustila samostatné vysielanie v roku 2008 prostredníctvom satelitu a káblovej televízie. Od mája 2012 vysiela aj cez satelit Astra 3B a lokálne vysielače Bratislava Kamzík, Jaslovské Bohunice a Borský Mikuláš. Jej ambíciou je budovať na Slovensku televíznu alternatívu, prostriedok šírenia pokoja, povzbudenia a hodnôt.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)