Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Zuckerberg počas Vianoc opäť rozdáva - akcie Facebooku

19.12.2012, 11:18 | Veronika Bartošová | © 2012 News and Media Holding

18 miliónov akcií poputuje nadácii do Silicon Valley

  • Tlačiť
  • 0

Miliardár Mark Zuckerberg aj tento rok plní jeden zo záväzkov, ktorý si dal ešte pred dvomi rokmi, keď prisľúbil, že väčšinu svojich peňazí venuje na charitatívny projekt Giving Pledge.

Tento rok peniaze poputujú pre nadáciu Silicon Valley Community Foundation.

Ako upozornil server Mashable.com, zakladateľ najväčšej sociálnej siete daruje 18 miliónov akcií svojej spoločnosti Facebook. Cena jednej akcie je momentálne oceňovaná na 27,71 dolára, čiže celková darovaná suma sa vyšplhá na 499 miliónov dolárov.

Zuckerber dúfa, že tento príspevok pomôže položiť základy pre nové projekty, ako to bolo napríklad v roku 2010, keď štátnej škole v Newarku daroval 100 miliónov dolárov. Vtedy sa snažil o nápravu verejného školstva. Viac informácií.

zuckerberg_status_charita

Miliardár tiež uviedol, že aj naďalej sa chce sústrediť na oblasť vzdelávania a zdravotnej starostlivosti. „Dúfam, že budeme mať pozitívny vplyv aj na ďalšie projekty,“ hovorí.

Zuckerberg podľa tohtoročného rebríčka najbohatších ľudí sveta, ktorý zostavuje americký magazín Forbes, obsadil 35. priečku. Jeho majetok vyčíslili na približne 17,5 miliardy dolárov.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)