Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Zisk Facebooku môže tento rok prekročiť miliardu

16.12.2011, 11:27 | Eva Vozárová | © 2011 News and Media Holding

Zlepší mu to aj vyhliadky na budúcoročné IPO.

  • Tlačiť
  • 0

facebook_logo-1.gif

Facebook tento rok možno zakončí s miliardovým ziskom. Podľa uniknutých informácií o jeho hospodárení, ktoré priniesol bulvárny server Gawker.com, má Facebook šancu dosiahnuť výsledky, ktoré by ešte posilnili jeho vyhliadky na pravdepodobný budúcoročný vstup na burzu.

Zisk Facebooku za tento rok už v septembri dosiahli úroveň 714 miliónov dolárov, informuje Gawker. Do konca roka sa môžu dostať tesne k hranici jednej miliardy, alebo ju dokonca prekročiť.

Tržby sociálnej siete boli k deviatemu mesiacu v roku 2,5 miliardy dolárov. Okrem toho má Facebook údajne k dispozícii na účtoch 3,5 miliardy dolárov.

Pokiaľ sa tieto čísla v budúcoročnom prvom oficiálnom reporte o hospodárení Facebooku potvrdia, bude to preňho znamenať ďalšie zlepšenie vyhliadok. Najväčšia komunitná služba pripravuje na budúci rok IPO, pôvodne sa v súvislosti s ňou hovorilo o celkovom ohodnotení na úrovni 70-tich miliárd dolárov. Pri lepších číslach by sa však mohla uchádzať aj o 100-miliardovú úroveň, upozornil The Guardian.

Dobrá finančná situácia a veľká hotovosť môže Facebooku v ďalšom roku pomôcť aj pri akvizíciách. Naposledy sociálna sieť kúpila geolokačnú službu Gowalla podobnú populárnejšiemu Foursquaru, z ktorej má záujem najmä o jej tím.

Informácie o plánovanom vstupe Facebooku na burzu zatiaľ nie sú oficiálne, krok je ale veľmi pravdepodobný. Od budúcej jari však bude musieť sociálna sieť otvorene informovať o svojom hospodárení. IPO sa očakáva na termín medzi aprílom a septembrom.

Zároveň s informáciami o hospodárení Facebooku sociálna sieť oficiálne spustila novú podobu profilov Timeline pre všetkých svojich používateľov. Zapnúť si ich je možné z oficiálnej stránky Timelinu.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)