Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Zenith: Výdavky do televízie mierne klesnú, rásť bude online video reklama

16.09.2019, 11:32 | reb | © 2019 News and Media Holding

Agentúra Zenith zverejnila prognózu Online Video Forecasts 2019. Podľa tej strávi v roku 2021 priemerný divák každý deň sledovaním online videa 100 minút. V tomto roku to je 84 minút. Zenith tiež odhaduje, že sa zvýšia aj výdavky na reklamu, a to o niekoľko miliónov eur.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy

reklama, Zenith

Najviac sledujú videá na internete v Číne a Švédsku, kde sledovanie online videa prekračuje 100-minútovú dennú hranicu už teraz – presnejšie 103 minút. Zenith očakáva, že do roku 2021 sa k týmto krajinám pripojí tiež Kanada, India, Mexiko, Veľká Británia a USA.

Množstvo času, ktorý ľudia strávia sledovaním online videa celosvetovo rapídne rastie. Medzi rokmi 2013 a 2018 to bolo v priemere o 32 percent ročne.

Pomáhajú väčšie displeje či rýchlejšie dáta 

Tento rast je podporovaný zväčšovaním displeju, zvyšovaním kvality mobilných zariadení, rýchlejším dátovým pripojením a rozšírením televíznych prijímačov s internetovým pripojením.

„Sledovanie online videa rýchlo rastie. Priemerný človek už tento rok strávi sledovaním online videa polovicu času, počas ktorého sleduje bežné televízie,“ priblížil Jonathan Barnard, Head of Forecasting spoločnosti Zenith.

J. Barnard tiež dodal, že rýchlo rastúci počet divákov stimuluje rýchly rast požiadavky zo strany zadávateľov reklamy a online video je tak najrýchlejšie rastúcim digitálnym kanálom, pokiaľ ide o výdavky na reklamu.

Výdavky na reklamu sa v prípade online videa podla Zenithu v roku 2021 zvýšia z tohtoročných 

Dočítajte celý článok s predplatným TRENDU

už od 94 centov / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Sektorové rebríčky, hospodárske výsledky firiem
  • Obmedzenie reklamy na TREND.sk

Odomknite článok cez SMS
s týždenným predplatným len za 1,90 €

Získajte prístup za pár sekúnd cez SMS objednaním týždenného predplatného TREND Digital s automatickou obnovou.

Viac informácií.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy reklama, Zenith

Diskusia (0 reakcií)