Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Žbirka hral pre fanúšikov na Facebooku, koncert si pozrelo skoro 200-tisíc ľudí

17.03.2020, 23:58 | pol | © 2020 News and Media Holding

V čase, keď nemôžu ísť fanúšikovia za kultúrou, ide kultúra za nimi. Umelci sa prispôsobujú karanténnym opatreniam a v čase zrušených podujatí robia talkšou, divadelné predstavenie, čítajú poéziu či spievajú na internete. Vystúpenie pre ľudí streamujú naživo, v utorok sa pridal so značným ohlasom aj spevák Miro Žbirka.

  • Tlačiť
  • 0

M. Žbirka spolu s kapelou ohlásil svoj koncert na utorkový večer, naživo začali hrať krátko po 21. hodine.

„Bola to nevinná myšlienka, taká poznámočka na Facebooku, že by som mohol zahrať zopár pesničiek. Nevedel som, že sa z toho stane koncert, z ktorého sme urobili z mnohých dôvodov minikoncert v minizostave,“ povedal na úvod online koncertu spevák.

M. Žbirka s kapelou otvoril internetové vystúpenie známou skladbou V slepých uličkách. Zahrali aj skladby Možno sa ti zdá, Len s ňou, Balada o poľných vtákoch, Denisa a ďalšie. Set nazvaný „Sedím doma a nie je mi smutno“ zakončili príznačne – skladbou Už len 22 dní.

Spevákov písali skladby na želanie aj fanúšikovia. „Vôbec sme sa nevideli, nemohli sme nacvičiť skladby, ktoré bežne nehrávame,“ vysvetlil M. Žbirka vo videu. „Toto je zmysel koncertu, trochu vás potešiť, ak vás tieto skladby bavia.“

Živý prenos sa prenášal cez Instagram a na Facebooku. Na najväčšej sociálnej sieti mal značný úspech, do polnoci podľa štatistický Facebooku nazbierali vyše 176-tisíc pozretí. Zároveň mal 1 500 zdieľaní a vyše 8-tisíc lajkov.

„Je dôležité si za každých okolností robiť vzájomne radosť a držať spolu. Som rád, že to môžeme teraz urobiť aspoň takto cez internet,“ komentoval nápad na online minikoncert M. Žbirka.

  • Tlačiť
  • 0

Tagy facebook, koronavírus, Miroslav Žbirka

Diskusia (0 reakcií)