Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Zábavka na doma. Mirror prináša interaktívne skákanie pred zrkadlom

28.10.2018, 17:28 | Matúš Kollár

Digitálny týždeň | #top byt pre #influencer / Rádiá vs. streaming hudby / Facebook pokutovaný / Najväčšie retro pre váš tablet

  • Tlačiť
  • 0

#top byt pre #influencer

Predstavte si, že zariaďujete byt. Zvažovali by ste ako kritérium pri jeho dekorovaní napríklad fotogenickosť? V americkom New Yorku vznikol vôbec prvý byt navrhnutý špeciálne pre instagramových influencerov a najväčší dôraz pri jeho zariaďovaní bol práve na to aby vyzeral úžasne na fotografiách. Za 15 tisíc dolárov na mesiac môže byť váš – ak ste však hviezda sociálnej siete a značky sú ochotné vám platiť nemalé peniaze za promo ich produktov, cena by rozhodne nemala byť problém.

BytZdroj: ADMA /Villagemarketing

Rádiá vs. streaming hudby

S dostupnosťou vysokorýchlostného a pomerne lacného internetu rastie popularita stramingu hudby, čo sa odráža na výrazných rastoch gigantov ako Apple Music, Amazon Music či Spotify. Zaujímavý odhad priniesla spoločnosť Goldmedia, podľa ktorej budú v Nemecku už čoskoro obraty hudobných platforiem väčšie ako sumárne reklamné výdavky do rádií. V roku 2019 sa hovorí o sume 783 miliónov eur, pričom reklama v nemeckých rádiách bude stáť 803 miliónov eur.

Mirror: interaktívne skákanie pred zrkadlom

Mirror spája asi všetko, čo je dnes možné spojiť do jedného zariadenia – pohodlie cvičenia doma cez virtuálneho trénera na prakticky akýkoľvek druh tréningu, prepracované štatistiky a ich gamifikácia medzi spolucvičiacimi „súpermi“, ale aj zdieľanie fotografii svojej tažko odmakanej postavy na sociálne siete. Ak sa vám idea cvičenia oproti masívne interaktívnemu zrkadlu pozdáva, nebude to zadarmo – Mirror si za svoju vychytávku pýta takmer 1 500 dolárov.

Facebook pokutovaný

Len 500-tiscíc libier je finálna pokuta pre Facebook za škandál okolo Cambridge Analytica od britského úradu na ochranu osobných údajov. Londýnska konzultačná firma Cambridge Analytica pracovala pred americkými voľbami 2016 pre predvolebný tím Donalda Trumpa. Podľa Facebooku neoprávnene získala prístup k osobným údajom asi 87 miliónov používateľov sociálnej siete prostredníctvom iného akademického subjektu.

Najväčšie retro pre váš tablet

Ak máte pocit, že moderným klávesniciam chýba štýl a noblesa tradičných písacích strojov dob minulých, vedzte, že máte pravdu. Ak si však zakúpite fantastickú retro klávesnicu Qwerkywriter – mimochodom asi najdrahšiu klávesnicu pre tablet, akú viete zohnať – budete sa cítiť ako Ernest Hemingway či Agatha Christie, akurát s modernejším vybavením.


Seriál Digitálny týždeň vzniká v spolupráci s ADMA. Vychádza každý týždeň v nedeľu na Mediálne.sk a TREND.sk.

Prečítajte si staršie vydania seriálu Digitálny týždeň (aj RSS)

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Digitálny týždeň

Diskusia (0 reakcií)