Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Vydavateľstvo Ringier Axel Springer má nového šéfa digitálu

08.11.2019, 10:53 | reb | © 2019 News and Media Holding

Vo vydavateľstve Ringier Axel Springer nastala od novembra zmena na pozícii Chief Digital Officer (CDO). Stal sa ním František Novák, ktorý od vlaňajška doteraz pôsobil ako Product Director for Digital Publishing & Community. Po novom bude zodpovedný za digitálne projekty vydavateľstva.

  • Tlačiť
  • 0

Okrem toho bude mať F. Novák na starosti aj video stratégiu či stratégiu a výkon všetkých obsahových portálov vydavateľstva. Zastreší tiež technickú časť vývoja online produktov a tím softvérových inžinierov.

F. Novák nastúpil v roku 2013 ako Product Manager do spoločnosti Azet. Od roku 2014 pôsobil na pozícii Head of Pokec & Azetmail. Predtým zastával viaceré developerské a projektové pozície v rôznych spoločnostiach.

Neprehliadnite

„Online prostredie je veľmi dynamické a neustále sa mení. František Novák je už niekoľko rokov veľmi dôležitou súčasťou našej firmy. Verím, že s jeho skúsenosťami budú naše digitálne projekty ďalej rásť a my budeme posilňovať pozíciu jednotky slovenského internetu,“ povedal Michal Maruška, COO Ringier Axel Springer SK.

M. Maruška spolu s Petrom Hollým nahradili na čele vydavateľstva Milana Dubeca v septembri tohto roka. Ten v lete oznámil odchod z pozície generálneho riaditeľa.

„Ďakujem novému manažmentu za dôveru. Používatelia našich služieb sú zvyknutí na vysokú kvalitu našich produktov. Preto je mojim prvoradým cieľom tieto produkty neustále zlepšovať a posúvať ich vpred. Som presvedčený, že spolu s mojimi tímami to zvládneme,“ dodal F. Novák.

V roku 2017 sa Ringier Axel Springer rozhodol na Slovensku pre predaj svojho printového portfólia. Za rok 2018 vykázala už nová spoločnosť Ringier Axel Springer SK tržby 12,19 milióna eur a stratu na úrovni 6,47 milióna. 

  • Tlačiť
  • 0

Tagy Ringier Axel Springer

Diskusia (0 reakcií)