Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Veronika Pizano odíde z IAB Slovakia

20.12.2011, 13:54 | Eva Vozárová | © 2011 News and Media Holding

Prechádza do Piano Media.

  • Tlačiť
  • 0

Ďalšia personálna posila pre systém spoplatnenia médií Piano príde z IAB Slovakia. Výkonná riaditeľka oficiálnej organizácie slovenských portálov a agentúr Veronika Pizano odchádza, budúci rok prejde do Piano Media.

Pizano informáciu pre Mediálne.sk potvrdila s tým, že konkrétny termín zmeny jej zamestnávateľa zatiaľ nie je istý. IAB Slovakia zatiaľ za Pizano náhradu nemá. Pred jej prechodom do Piana je najprv potrebné, aby sa takáto náhrada našla. IAB v súčasnosti už hľadá uchádzačov na jobportáli Profesia.sk a oslovuje možných vhodných kandidátov.

Pizano uviedla, že hoci jej odchod ešte nemá konkrétny termín, stať by sa tak malo “najneskôr v marci”.

Veronika Pizano nastúpila do IAB, vtedy ešte pod názvom AIM, vo februári 2009. Najprv robila výkonnú manažérku, jej pozícia neskôr zmenila názov na výkonnú riaditeľku. Zabezpečuje organizačné, administratívne a projektové aktivity IAB.

Prechodom do Piana sa stane už niekoľkou známou postavou z domácej internetovej brandže, ktorá sa pridá do tímu spoplatňovacieho systému. Myšlienka vznikla v hlavách Marcela Vašša z Etargetu a bývalého šéfredaktora Sme.sk Tomáša Bellu. Toto leto sa na palubu pridal bývalý riaditeľ online oddelenia v Petit Presse Valér Kot.

Výkonná riaditeľka IAB je iba jedným z ľudí, ktorí v súčasnosti na Slovenskom internete menia pôsobisko. Ku koncu decembra odchádza z Ringier Axel Springer šéf online oddelenia Marián Pavel. V Sme.sk tiež končí na konci roka šéfdeveloper a zástupca riaditeľa Tomáš Ulej.

  • Tlačiť
  • 0

Diskusia (0 reakcií)