Články označené ako BrandCom sú pripravené a publikované v spolupráci s komerčnými partnermi. Hoci redakcia TRENDU nie je ich autorom, ich obsah považuje za prínosný pre čitateľa a preto umožnila ich publikovanie. Viac o BrandCom

Tomáš Abaffy zakladá nový technologický server. Má byť lepší ako všetky ostatné

17.08.2010, 15:30 | Eva Vozárová | © 2010 News and Media Holding

Fungovať bude na adrese Zajtra.sk, sľubuje lepší servis ako konkurencia.

  • Tlačiť
  • 1

Internet, technologické novinky, žiadne tlačové správy a dokonalý prehľad. Tak sa uvádza nový vznikajúci technologický server, ktorý bude fungovať na adrese Zajtra.sk. Nový projekt vzniká okolo zakladateľa Mediálne.sk a Birdz.sk Tomáša Abaffyho. Jemu patrí doména, je podpísaný pod dizajnom a svoju účasť pre Mediálne.sk potvrdil.

Svoju pôsobnosť štartuje nový technologický web na už funkčnej stránke, no bez článkov. Na úvod spomína domácu aj zahraničnú konkurenciu. V úvodnom texte na stránke zmieňujú autori značky ako Živé.sk, DSL.sk, FWD.sk, IT News, ale aj americké Mashable.

V bližšom vysvetlení reaguje Tomáš Abaffy najmä na domáce weby s tým, že nerobia svoju robotu dosť dobre a Zajtra.sk sa ich pokúsi prekonať. Tvrdí, že popri súčasných technologických serveroch je na Slovensku v segmente ešte dostatok voľného miesta. “Nie len ja si myslím, že priestoru je viac než dosť,” uviedol.

homepage_Zajtra.sk

Zdroj: Zajtra.sk

O budúcom fungovaní magazínu zatiaľ tvorcovia veľa neprezradili. Podľa stránky Zajtra.sk na Facebooku by mal nový web naostro odštartovať v priebehu septembra. V popise tematického zamerania spomína Zajtra.sk najmä internet a webdizajn, v požiadavkách na prípadných spolupracovníkov nabáda aj k širšiemu rozhľadu vrátane hardvéru alebo mobilných telefónov.

Jasné je to, že Abaffy nebude jediným autorom a šéfom webu. Sám hovorí o svojej perspektívnej účasti ako o sporadickej. “Občas napíšem nejaký článok na Zajtra.sk,” avizuje. V pätičke webu sa uvádzajú iniciály piatich ľudí zaangažovaných do tvorby projektu.

Spolupracovníkov projekt zháňa inzerátom zverejneným priamo na stránke. V ňom je naznačené, že server bude mať záujem medzi inými o študentov, ktorí by boli otvorení tomu pracovať bez nároku na honorár.

Otázka financovania projektu je nezodpovedaná. Abaffy nateraz odmietol objasniť, či bude stránka samofinancovaná, alebo si zohnala sponzora. Tvrdí však, že “Zajtra.sk je na tom lepšie, ako bolo Mediálne.sk v začiatkoch”. Mediálne.sk začínalo v roku 2004 ako malý projekt dvoch ľudí.

Po svojom štarte vstúpi Zajtra.sk do prostredia slovenských technologických webov, ktorému už niekoľko rokov chýba jasný líder. Tradičný domáci IT web Živé.sk má podľa AIMmonitora mesačne okolo 200-tisíc reálnych používateľov (RU). Sledovaná je aj rubrika Sme.sk Počítače, ktorú mesačne navštívi približne 150-tisíc RU. Ostatné servery ako IT News alebo DSL.sk v oficiálnom audite svoju návštevnosť nezverejňujú. Zo segmentu pred niekoľkými týždňami nepriamo odišiel jeden z konkurentov, keď vydavateľstvo Trend Holding zastavilo prevádzku technologického servera FWD.sk. Obsah sa presmeroval na hlavný web eTREND.sk do sekcie Technológie.

Poznámka: Tomáš Abaffy je spoluzakladateľom Mediálne.sk vydavateľstva Trend Holding. Od roku 2008 na projekte nespolupracuje. FWD.sk bol titulom vydavateľstva TREND Holding.

  • Tlačiť
  • 1